بلاگ

ارزانترین سنگ های ساختمانی

ارزانترین سنگ های ساختمانی

ارزانترین سنگ های ساختمانی می توانند با در نظر گرفتن کیفیت آن ها انتخاب خوبی برای افراد ساختمان ساز باشند زیرا خرید سنگ نما و خرید سنگ ساختمان بخش عمده ای از هزینه های ساخت و ساز را به خود اختصاص می دهد.

در نتیجه شناخت سنگ های باکیفیت و ارزان کمک زیادی به صرفه جویی در هزینه برای سازندگان می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت پایین و ارزان بودن سنگ ها دلیل بر بی کیفیت بودن آن ها نمی باشد بلکه تنها راهی برای مدیریت بهتر هزینه های ساخت و ساز برای سازندگان ساختمان است.

در این مطلب سعی داریم تا با معرفی ارزانترین سنگ های ساختمانی شما را در انتخاب دقیق سنگ مورد نیاز خود با توجه به نیاز و بودجه شما عزیزان راهنمایی کنیم:

 • ارزانترین سنگ های ساختمانی تراورتن
 • سنگ های ارزان گرانیت
 • سنگ های ارزان مرمریت

ارزانترین سنگ های ساختمانی تراورتن

یکی از پرطرفدارترین سنگ های ساختمانی شناخته شده در سراسر جهان سنگ تراورتن است که این سنگ بیشتر برای استفاده در سنگ نما و دیوار ساختمان استفاده می شود.

از ارزانترین سنگ های ساختمانی تراورتن می توان به موارد زیر اشاره کرد که در اندازه های اسلب تراورتن و تایل تراورتن به فروش می رسند. در ادامه در ارتباط با هر کدام به مختصر توضیح داده ایم:

 • تراورتن درپوش
 • تراورتن بی موج تکاب درجه دو

تراورتن درپوش

این سنگ دارای ویژگی های بسیاری است که در ادامه از آن خواهیم گفت:

 • مقاومت بالا
 • چسبندگی مناسب
 • عدم حل شدن در آب
 • تجزیه ناپذیری بسیار کم و شیار زیرین لبه آن اشاره کرد که نام دیگر آن آب چکان می باشد.

این سنگ به دلیل مقاومت زیادی که نسبت به نفو‌ذ آب دارد از آن بیشتر در محیط هایی که در معرض رطوبت است و با آب سر و کار دارند، استفاده می شود.

تراورتن بی موج تکاب درجه دو

این سنگ یکی از سنگ های کاربردی و پر مصرف در نمای ساختمان و دیوار فضاهای خارجی و داخلی است. این سنگ به واسطه ظاهرش که رگه ها و نا همگونی های رنگی در سطح خود دارد علاوه بر آن نوع فراوری در سطح آن باعث شده تا این سنگ در درجه دو و با قیمتی پایین تر عرضه و ارائه شود.

سنگ های ارزان گرانیت

سنگ گرانیت از انواع مختلف پر کاربرد سنگ در قسمت های مختلف ساختمان است این سنگ در قسمت کف، دیوار و پله مورد استفاده قرار می گیرد.

این سنگ پیش تر به عنوان سنگ نما به کار برده می شده است اما در سال های اخیر با پی بردن به معایب آن دیگر به عنوان سنگ نما خریداری و استفاده نمی شود.

توجه داشته باشید که سنگ های گرانیت در دسته سنگ های گران قیمت دسته بندی می شوند اما از این نوع سنگ می توان به سنگ گرانیت مروارید مشهد که دارای کیفیت بالا و قیمت تقریبا پایینتری است اشاره کرد.

در زیر به مختصر در ارتباط با سنگ گرانیت مروارید مشهد توضیح داده ایم:

سنگ گرانیت مروارید مشهد

یکی دیگر از ارزانترین سنگ های ساختمانی سنگ گرانیت مروارید مشهد است. این سنگ از جمله سنگ هایی است که به گل پنبه ای نیز شهرت دارد. و نسبت به سایر نمونه های گرانیت از قیمت پایین تری برخوردار است به همین دلیل این سنگ در ساختمان سازی دارای طرفداران بسیاری است و از دارای محبوبیت و همینطور فروش بالایی است.

سنگ های ارزان مرمریت

سنگ مرمریت از لوکس ترین سنگ ها محسوب شده و توانسته نظر بسیاری از سازندگان را در سراسر جهان به خود جلب کند.

از مشخصات این سنگ می توان گفت که در دسته سنگ های آهکی دگرگون قرار دارد و از مقاومت و وزن بالایی برخوردار است.

رگه های موجود در سنگ مرمریت یکی از دلایل زیبایی و منحصر به فرد بودن هر نوع از سنگ های مرمریت محسوب می شود به طوری که این رگه ها در قیمت سنگ مرمریت نیز بسیار مؤثر است.

از ویژگی های دیگر این سنگ می توان به مقاومت و وزن بالای آن اشاره کرد.

فروش سنگ ساختمان مرمریت در اندازه های اسلب و تایل برای به کارگیری در نمای بیرونی ساختمان بسیار رواج دارد بنابراین به عنوان سنگی پرکاربرد در ساختمان سازی شناخته می شود.

در ادامه سنگ های ارزان، باکیفیت و پرفروش مرمریت را نام برده و به مختصر توضیح خواهیم داد:

 • سنگ مرمریت چریکی
 • مرمریت لاشتر دوتیشه
 • مرمریت کات بوروکن
 • سنگ مرمریت چریکی
 • سنگ مرمریت گوهره درجه دو

سنگ مرمریت چریکی

این سنگ در دیواره های داخلی و کف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ از لحاظ ظاهری دارای رنگ های ترکیبی قهوه ای، خاکستری با رگه هایی از رنگ سفید است.

از مهم ترین ویژگی این سنگ می توان به شفافیت آن اشاره کرد که به این واسطه می تواند بازتاب دهنده نور و تصویر باشد.

مرمریت لاشتر دوتیشه

این سنگ یکی دیگر از ارزانترین سنگ های ساختمانی مرمریت است که به عنوان بهترین و جذاب ترین سنگ های ایرانی مرمریت شناخته شده است. این سنگ دارای تراکم بالایی است.

کیفیت و زیبایی این سنگ آن را به یکی از بهترین و پرطرفدار ترین سنگ های طبیعی در کل دنیا تبدیل کرده است و در سال های اخیر از این سنگ به عنوان درپوش و سنگ پله استفاده می شود.

مرمریت کات بوروکن

یکی دیگر از ارزانترین سنگ های ساختمانی مرمریت، مرمریت کات بروکن است. مقاومت و استحکام این سنگ بسیار بالا است به طوری که آن را به بهترین و مناسب ترین سنگ برای استفاده در کف تبدیل کرده است.

از کاربردهای دیگر این سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تزئین دیواره ها
 • نمای داخلی ساختمان
 • لابی ها
 •  آبنما ها

سنگ مرمریت گوهره درجه دو

این سنگ از لحاظ ظاهری دارای زمینه ای با رنگ تقریبا کرم مایل به نسکافه ای است که به سبب همین رنگ در پله، دیوار و کف ساختمان در فضای داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ مرمریت گوهره به دلیل ظاهر زیبا و قیمت مناسب بسیار مورد توجه سازندگان انبوه ساختمان قرار گرفته است.

از ویژگی های این سنگ می توان به مقاومت بالا آن در برابر فشار اشاره کرد که به این واسطه می توان گفت گزینه مناسبی برای استفاده در مکان های پر تردد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *