landing, بلاگ

انواع سنگ سفید ساختمانی

انواع سنگ سفید ساختمانی

انواع سنگ سفید ساختمانی به دلیل رنگ روشن زیبایی که دارند از پرطرفدارترین سنگ های ساختمانی هستند. در انتخاب سنگ ساختمان موارد زیادی اعم از جنس، اندازه، ضخامت و نوع را در نظر می گیرند و یکی از عواملی که به آن بسیار توجه می شود برای معماران و سازنگان بسیار مهم است رنگ سنگی است که می خواهند از آن در ساختمان استفاده کنند. و آمار فروش نشان داده که در این بین انواع سنگ سفی ساختمانی درخواست و فروش بالاتری داشته اند.

انتخاب رنگ ساختمان بسیار مهم است زیرا بیشتر جلوه و جذابیت ساختمان شما بسته به نوع و رنگ انتخابی سنگ ساختمان شماست. با انتخاب درست رنگ سنگ برای ساختمان می توانید جذابیت ساختمان را دو چندان کنید و یا با انتخاب سنگ نامناسب ساختمان از زیبایی ظاهر ساختمان بکاهید.

در این مقاله سعی داریم به طور مختصر از انواع سنگ ساختمانی سفید بگوییم.

بهترین سنگ سفید ساختمانی

سنگ های سفید در انواع مرمریت، تراورتن و چینی استخراج می شوند و هر کدام زیبایی طرح و ویژگی ها و مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. اما باید توجه داشت که هر کدام از این نوع سنگ ها کاربری مخصوص به خود را دارند و مناسب با استفاده در جا و مکان خاص هستند که در ادامه انواع آن را نام برده و معرفی میکنیم و همچنین شما را با بهترین و پر کاربرد ترین هر کدام از آن ها آشنا می کنیم.

انواع سنگ های چینی سفید

سنگ چینی نوعی سنگ مرمریت است که به علت دارا بودن ویژگی هایی از قبیل: مقاومت سایشی بالا و جذب آب بسیار پایین، در فضا های داخلی، همچنین در مکان هایی که در معرض رطوبت قرار دارند مانند سرویس های بهداشتی، استفاده می شود.

از جمله سفیدترین و باکیفیت ترین و پرطرفدارترین سنگ های چینی سفید را در اینجا نام میبریم:

  • سنگ سفید چینی الیگودرز
  • سنگ سفید چینی ازنا سوپر
  • سنگ سفید چینی نیریز

انواع سنگ مرمریت سفید

سنگ های مرمریت جز زیباترین سنگ های ساختمای به حساب می آیند که بیشتر در فضای داخلی ساختمان مانند سنگ کف، دیوار، صفحه کابینت و درساخت مصنوعات سنگی کاربرد دارند در این بین سنگ های مرمریت سفید که جزو انواع سنگ سفید ساختمانی محسوب می شوند درخواست بالاتری از سنگ های دیگر دارد. دو نمونه زیبا از سنگ های مرمریت که دارای رنگ سفید هستند را در زیر نام برده ایم:

  • سنگ سفید مرمریت کوه سفید
  • سنگ سفید شهیادی سوپر

انواع سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن از جمله سنگ های رسوبی است که به دلیل بافت متخلخل و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف به عنوان مقاوم ترین سنگ در نمای خارجی ساختمان و مصنوعات سنگی از جمله آبنما و مجسمه مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که در این دو مورد توضیح داده شده دیدید نشان دادیم که انواع سنگ سفید ساختمانی که دارای زیبایی بسیاری هستند هرکدام بر اساس نوع آن ها دارای ویژگی های متفاوتی نیز می باشند پس با توجه به کارایی و ویژگی هر سنگ، سنگ مناسب کار خود و ساختمان را انتخاب کنید.

انواع سنگ های سفید دسته تراورتن را در زیر نام برده ایم تا در انتخاب سنگ بهتر و راحت تر تصمیم گیری کنید:

روش تمیز کردن انواع سنگ سفید ساختمانی

امروزه سنگ ها نه تنها در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شوند بلکه در دکوراسیون خانه و طراحی ساختمان نیز نقش بسیار پر رنگی دارند، از همین رو تمیز بودن آن ها و چگونگی تمیز کردن آن ها نیز حائز اهمیت است. از آنجایی که هر سنگ ویژگی های منحصر به خود را دارد، نحوه تمیز کردن آنها نیز متفاوت است که در ادامه به ذکر نکات کاربردی برای این کار میپردازیم.

نحوه تمیز کردن سنگ های سفید در هر نوع از سنگ ها ( تراورتن، مرمریت و چینی) بر اساس ویژگی های متفاوتی که دارند، متفاوت است. اما نکته مهمی که در روش نگهداری و تمیز کردن انواع سنگ سفید ساختمانی وجود دارد، این است که باید هنگام ایجاد آلودگی، سنگ ها را در سریع ترین زمان تمیز کرد.

به طور کلی برای تمیز کردن سطوح سنگی ابتدا گرد و غبار روی آن ها را گرفته و سپس با استفاده از محلول آب و شوینده غیر اسیدی سطح آنها را پاک کنید. این نکته را فراموش نکنید که سنگ ها به دلیل داشتن ترکیبات آهکی با مواد اسیدی واکنش داده و تخریب شده یا کدر می شوند. پس در تمیز کردن آن ها نهایت دقت را داشته باشید تا از شوینده و مواد های اسیدی استفاده نکنید تا سنگ سفید زیبا با طول عمر بالایی داشته باشید.

تمیز کردن سنگ های چینی سفید

توجه داشته باشید در میان انواع سنگ ها، سنگ چینی دارای کمترین میزان لکه پذیری است، بنابراین به راحتی با آب و صابون یا مایع ظرفشویی تمیز می شود.

تمیز کردن سنگ های تراورتن سفید

برای تمیز کردن سنگ های تراورتن همانند سنگ های چینی میتوانید از محلول آب و صابون (مواد شوینده) غیر اسیدی استفاده کنید. در صورت وجود لکه های کهنه تنها راه تمیزی و برطرف کردن آنها، استفاده از رزین است. اما بهتر است اجازه ندهید تا لکه ها کهنه شود و همان زمان که سنگ لک می شود آن را تمیز کنید.

تمیز کردن سنگ های مرمریت سفید

در ارتباط با تمیز کردن سنگ های مرمریت باید بیشترین توجه را داشت چرا که این نوع سنگ ها دارای بالاترین میزان لکه پذیری هستند، خصوصا لکه چای و یا قهوه که دیگر تمیز کردن آن به آسانی اول نخواهد بود.

در حالت کلی بهتر است بلافاصله پس از ایجاد لک یا آلودگی سطح مورد نظر را تمیز کنید. اگر لکه سطحی باشد با رزین برطرف می گردد در غیر این صورت معمولا لکه های عمیق و کهنه به سختی پاک شده و یا هرگز پاک نمی شوند.

در نتیحه به یاد داشته باشید که از میان انواع سنگ ساختمانی سفید ، سنگ مرمریت لکه پذیرتر است.

خلاصه

سنگ های ساختمانی طرح، رنگ و انواع زیادی دارند که در اینجا درباره انواع سنگ سفید ساختمانی صحبت شد و در این بین به با کیفیت ترین سنگ های سفید در هر دسته و نوع کاربرد آنها اشاره شد. و نکته دیگر که بتید توجه داشته باشید قیمت آن هاست که قیمت هر کدام از آن ها بسته به کاربرد، نوع سورت، کیفیت و نوع فراوری متفاوت و متغیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *