landing, بلاگ

تولید سنگ مرمریت

تولید سنگ مرمریت

تولید سنگ مرمریت از گذشته تا به امروز به عنوان یکی از لوکس‌ترین متریال‌هایی می باشد که در کشورمان ایران خیلی مورد استقبال افراد قرار گرفته است. این سنگ در خیلی از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد که این نماد ها بیشتر بر اساس نماد ساختمان‌های لوکس و گران‌قیمت می باشند و معمولا در دکوراسیون داخلی خانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید سنگ مرمریت، به خصوص با پیشرفت تکنولوژی، پیدایش معادن جدید و افزایش واردات، امروزه تنوع خیلی زیادی دارد، که شما در صورت تمایل، می‌توانید انواع مختلف طرح‌ها و رنگ‌های آن را برای طراحی دکوراسیون داخلی درون  ساختمان های خودتان استفاده نمایید.این سنگ معمولا در داخل ساختمان ها،نمای بیرونی ساختمان،دکوراتیو و . . . مورد استفاده قرار می گیرد.

شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با سنگ مرمریت با در زاندستایل تماس حاصل فرمایید.

مراحل پردازش سنگ مرمریت

مراحل تولید سنگ مرمریت معمولا مانند سایر سنگ ها می باشد اما نکته ای که وجود دارد این است که در برش و استخراج این سنگ باید دقت گافی را به عمل آورد تا دچار مشکل نشویم.

  • استخراج و تولید سنگ مرمریت
  • ورود و تخلیه بلوک های سنگ مرمریت
  • برش سنگ مرمریت
  • تقویت و پرداخت سنگ
  • ذخیره سازی اسلب
  • تولید سنگ مرمیت

استخراج و تولید سنگ مرمریت

 طبیعت در طی هزاران سال گذشته وظیفه تولید سنگ مرمریت را به عهده خود گرفته است. این قضیه امری نادر و خاص می باشد.سنگ مرمریت که عمدتا از کربنات کلسیم تشکیل شده است ، به دلیل زیبایی و مقاومت ، به عنوان سنگی تزئینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.تولید سنگ مرمریت در حال حاضر از معادن سنگ باز بدست می آید. همچنین این سنگ نیز از معادن زیرزمینی به دست می آید.روش های استخراج و اندازه بلوک های سنگ مرمریت به معدنی که از آن سنگ را برداشت می کنند بستگی دارد. استخراج سنگ مرمریت معمولاً در برش های عمودی انجام می شود. اما مواردی نیز وجود دارد که در برشهای افقی نیز انجام می شود. این بستگی به مورفولوژی منطقه دارد.

فرآوری و تولید سنگ مرمریت

 بلوک های تولید شده توسط سنگ مرمریت معمولا به شکل 6 ضلعی هستند. وزن هر کدام از این اضلاع بین 6 تا 15 تن می باشد. با توجه به بعد ، می تواند بین 2.2 تا 3 متر باشد. عرض این سنگ نیز می تواند 1.2 تا 1.5 متر باشد و دارای ارتفاع 0.9 تا 1.2 متر می باشد.

طبقه بندی بلوک تولید سنگ مرمریت

پس از استخراج هر بلوک از معدن ، این طبقه بندی بر اساس معیارهای کیفیت خاصی انجام می شود ،این معیار ها شامل مواردی می باشند که در زیر به آن اشاره کرده ایم:

  • اندازه بلوک
  • میزان رگه های سنگ مرمریت تولید شده بسیار تاثیر گذار می باشد که هرچه میزان رگه ها کمتر باشد سنگ از کیفیت بالاتر و طبقه بندی بهتری برخوردار است.
  • میزان پاکیزگی: سنگ های تمیزی هستند که هیچ لکه ای ندارند.
  • ترک های موجود بر روی سنگ

به عنوان مثال ، یک بلوک مرمر با کیفیت بالا Crema Marfil یک رنگی روشن تر و تقریباً بدون رگه خواهد داشت.بسته به نحوه طبقه بندی هر بلوک ، این موارد در قیمت گذاری سنگ تاثیر به سزایی دارد.

ورود و تخلیه بلوک های سنگ مرمریت

 زمانی که بلوک ها از معدن استخراج می شوند ، این کامیون ها برای این که به پردازش منتقل می شوند. در هر مرکز تولیدی ، بلوک ها قبل از اره کاری ، تخلیه و در حیاط بلوک ها طبقه بندی می شوند.بلوک ها به دلیل ابعاد بزرگ و وزن زیاد ، در هنگام بارگیری / تخلیه و هم در هنگام پردازش ، نیاز به جابجایی و با ماشین آلات خاصی را دارند.بلوک ها به طور کلی تا مرحله بعدی در فضای بازی قرار می گیرند تا مورد بررسی قرار بگیرند.تولید سنگ مرمریت معمولا به این صورت انجام می شود.

خط تولید سنگ مرمریت از ضایعات سنگی

بهتر است بدانید که خط تولید سنگ مرمریت که از ضایعات سنگی هیمورا ساخته شده است این قابلیت را در خود دارد که این امکان را داشته باشد که روزانه  به اندازه شش تن محصول تولید نماید. روند و عملکرد این دستگاه به این شکل می باشد که همه اتوماتیک خواهند شد و مجهز به سیستم PLC می باشد. تولید سنگ مرمریت معمولا از ترکیب سیمان، رس، آگرگات های سنگ های ضایعاتی و خاک های سبک تولید می گردند. ترکیبات حاصل شده از این سنگ را معمولا در قالب ها می ریزند که دارای نقش و نگار های سنگ طبیعی است و به این سنگ ها سیمایی بسیار طبیعی هستند. يكنواخت بودن ضخامت و طول و عرض كاشی و گونيا بودن اضلاع بسيار پر اهمیت می باشد.

سنگ مرمریت و گرانیت مصنوعی دارای سطوح يکپارچه ی پلیمری و نانو است که معمولا در خطوط تولید صنایع ساختمانی تولید می شود. این محصولات کاربرد های بسیار زیادی در صنایع ساختمان و مسکونی و تجاری همچون طراحی و ساخت انواع سنگ های اوپن و کابینت های آشپزخانه، حمام  و سرویس های بهداشتی از جمله وان حمام و جکوزی، سینک های دستشویی و روشویی، سرشویی، سنگ های زیر دوش حمام، انواع سینک ظرفشویی، کانتر و پیشخوان آزمایشگاه ها، مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستانها و بانکها، سنگ های پله دکوراسیون درون ساختمان، انواع مختلف دیوار پوش داخل ساختمان، دیوار پوش بین کابینت و سایر موارد  را در خود دارند .شما عزیزان می توانید برای کسب  اطلاعات بیشتر در خصوص تولید سنگ مرمریت با کارشناسان ما در گروه بازرگانی زانندس تماس حاصل فرمایید.ما هم اکنون منتظر شنیدن صدای گرم شما عزیزان هستیم.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید :صادرات سنگ مرمریت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *