landing, بلاگ

خرید تایل تراورتن

خرید تایل تراورتن

خرید تایل تراورتن به منظور به کارگیری در فضاهای ساخت و ساز تهیه و خرید می شود. سنگ تراورتن از رسوب در چشمه های آهکی کهن و یا ته نشینی ذرات کربنات کلسیم در غارهای آهکی پدید می آید. و از استان های مختلف در ایران استخراج می شود. معادن سنگ تراورتن در ایران استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان مرکزی، اصفهان و یزد واقع شده است.

تراورتن یکی از انواع پر کاربرد سنگ‌های ساختمانی‌ است. این سنگ به دلیل تنوع و کیفیت بالایی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است استفاده از تراورتن در بخش‌های مختلفی از ساختمان به ویژه نما امکان‌پذیر است. این سنگ ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته و با توجه به مزایا و معایب آن می‌توانید از آن برای بخشیدن ظاهری زیبا به ساختمانتان استفاده کنید.

محصولات بیشتر: خرید اسلب تراورتن

سنگ تراورتن در انواع مختلفی است و دارای ظاهری زیبا، صیقل پذیری ایده آل و ابزار پذیری مناسب می باشد و از دیگر ویژگی های سنگ تراورتن می توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد.

برای خرید تایل تراورتن به این موضوع دقت داشته باشید که تراورتن ها به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شوند. مقاومت تراورتن های بی موج به واسطه ساختار یکپارچه از تراورتن های موج دار بالاتر می باشد.

این سنگ ویژگی دارد که استفاده از آن را راحت کرده است. سنگ تراورتن هنگام کار و استفاده از ملات دارای چسبندگی بالایی است و دلیل آن وجود خلل و فرج موجود در این سنگ است که ملات داخل آن نفوذ کرده و چسبندگی بالایی را ایجاد می کند و این سنگ را برای استفاده در فضای داخلی و نمای بیرونی ساختمان مناسب کرده است.

انواع سنگ تراورتن

برای انتخاب و خرید تایل تراورتن باید انواع آن را به خوبی بشناسیم. در اینجا چند نوع از این سنگ را نام میبریم:

 1. سنگ تراورتن کرم کاشان
 2. سنگ تراورتن کرم طرق
 3. سنگ تراورتن کرم سلماس
 4. سنگ تراورتن کرم زنجان
 5. سنگ تراورتن کرم رامشه
 6. سنگ تراورتن کرم دماوند
 7. سنگ تراورتن کرم خلخال
 8. سنگ تراورتن کرم تکاب
 9. سنگ تراورتن ابرکوه
 10. سنگ تراورتن قرمز اصفهان
 11. سنگ تراورتن آذر شهر
 12. سنگ تراورتن عباس آباد
 13. سنگ تراورتن طبس
 14. سنگ تراورتن شکلاتی یزد
 15. سنگ تراورتن شکلاتی کاشان
 16. سنگ تراورتن شکلاتی تکاب
 17. و….

سنگ تراورتن انواع زیادی دارد که در اینجا نمی توان تمام آن ها را نام برد و فقط 16 مورد آن را نام بردیم.

و مهمترین تراورتن ها : تراورتن آتشکوه، عباس آباد، حاجی آباد، تراورتن دره بخاری، تراورتن آبگرم، تراورتن کرم رامشه، تراورتن لیمویی، تراورتن قرمز، شکلاتی, سنگ تراورتن ابیانه, تراورتن سیلور, تراورتن میمه, تراورتن موج پیچ از مهمترین سنگهای تراورتن ایران می باشند.

برای مطالعه بیشتر درباره هرکدام از انواع تراورتن و انتخاب نوع و خرید سنگ تایل تراورتن مورد نظرتان صفحه تراورتن را مشاهده کنید.

ویژگی های سنگ تایل تراورتن

 • مقاومت تراورتن های بی موج به واسطه ساختار یکپارچه نسبت به تراورتن های موج دار بالاتر است
 • سنگ تراورتن علاوه بر مقاومت مناسب دارای ظاهری زیبا است
 • صیقل پذیری ایده آل و ابزار پذیری مناسب می باشد
 • به علت وجود خلل و فرج موجود در این سنگ، ملات داخل آن نفوذ کرده و چسبندگی بالایی را ایجاد می کند و این ویژگی باعث می شود به کارگیری سنگ راحت تر و آسان تر شود.
 • تنوع رنگ خوبی دارد. این سنگ به رنگ های قرمز، گردویی، لیمویی، کرم، سفید، قهوه ای و… یافت می‌شود.
 • تراورتن همچنین برای مجسمه ها و بناهای تاریخی استفاده می شده و امروزه در قرن بیست و یکم ، سنگ تراورتن برای طیف عظیمی از پروژه های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید تایل تراورتن باید ویژگی های این سنگ و همچنین مزایا و معایب آن را به خوبی بررسی کرده باشیم.

مزایا سنگ تایل تراورتن

 • این سنگ برای استفاده در استخر و حیاط در هوای گرم بسیار مناسب است زیرا سطح بیرونی تراورتن همواره خنک می ماند.
 • برای استفاده در محوطه ها به دلیل لیز نبودن سطح آن در مدل های پولیش نشده
 • ثبات رنگی و دوام بالای سنگ
 • ظاهری لوکس و فاخر و بافتی بسیار زیبا
 • عایق صوت و حرارت
 • وزن پایین برای استفاده در نما
 • چسبندگی بالا مناسب برای استفاده در نما
 • هزینه نگهداری پایین و تمیز کردن آسان

معایب سنگ تراورتن

 • عدم یکنواختی رنگ و طرح
 • مقاومت پایین در برابر سرمای زیاد به همین علت در محیط های سرد ضخامت بیشتری برای تراورتن در نظر می گیرند تا مقاومت بیشتری داشته باشد
 • جذب آب نسبتا بالا که در مرحله فرآوری و استفاده از رزین مناسب این مشکل برطرف می شود.
 • در رنگ ها و بافت های خاص دارای قیمتی بالا می باشد.
 • در برابر اسید مقاومت پایین دارد به همین علت پیشنهاد می شود در آشپزخانه استفاده نشود به دلیل استفاده از انواع شوینده اسیدی برای نظافت در این مکان.

برای خرید تایل تراورتن بهتر است معایب این سنگ را به دقت مطالعه و نسبت به مکانی که از سنگ میخواهید استفاده کنید مورد بررسی قرار دهید و سپس خریداری کنید.

مصارف سنگ تراورتن

خرید تایل تراورتن بیشتر برای نمای داخلی و خارجی ساختمان و کفپوش ها که سالن های بزرگ را با اسلب های بزرگ پوشش می دهند که زیبایی خاصی به محیط می بخشد و همچنین راه پله ها مصارف سنگ های ساختمانی است که هر یک از انواع سنگ های تراورتن برای مصارف خاصی در نظر گرفته و استفاده می شود.

سنگ تراورتن یکی از رایج ترین و پرفروش ترین انواع سنگ ساختمانی است که دارای تنوع رنگ، زیبایی خاص و مقاومت بالایی  است و برای نمای ساختمان بیشترین کاربرد را دارد. این سنگ در برابر باد و باران و سرما مقاوم تر است و رنگ و زیبایی خود را از دست نمی دهد.

انواع تراورتن و رنگ های آن

این سنگ زیبا و جذاب با توجه به درصد رنگینه های اکسید آهن و عناصری مانند سیلیس و منگنز در آن تنوع رنگ خوبی را دارد  و به رنگ های قرمز، گردویی، لیمویی، کرم، سفید، قهوه ای و… یافت می‌شود.

عوامل مؤثر بر روی قیمت خرید تایل تراورتن

یکی از نکات مهم در تعیین قیمت سنگ تراورتن سطح کیفی آن است. سنگ‌ها بر اساس ساختار و آنالیزی که بر روی بافت آن‌ها صورت می‌گیرد قیمت‌گذاری می شوند. از طرفی درجه‌بندی کیفی تراورتن نظیر درجه یک، درجه دو و یا سنگ تراورتن درجه سوپر نیز خود عاملی در ایجاد تفاوت قیمت در این محصولات است.

تراورتن به روش‌های مختلفی فرآوری می‌شود. در این سنگ به ویژه به دلیل دارا بودن خلل زیاد، در برخی موارد از رزین، اپوکسی و یا بتونه برای صیقل کاری و ساب‌کاری استفاده می‌شود که خود عاملی در افزایش قیمت تمام‌شده‌ی سنگ است و بر قیمت آن تاثیر مستقیمی می‌گذارد. همچنین اشاره به استفاده یا عدم استفاده از تکنولوژی UV نیز در این زمینه خالی از لطف نیست.

قیمت خرید تایل تراورتن به عوامل مختلفی بستگی دارد:

تراورتن هایی که دارای ناخالصی و رگه های کمتر بوده و رنگ روشن متمایل به سفید دارند قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر تراورتن دارند. معمولاً رنگ های روشن مثل تراورتن سفید و تراورتن کرم و تراورتن سیلور روشن دارای قیمت های بالاتری به نسبت انواع دیگر تراورتن های رنگی هستند. زیرا تقاضای بیشتری دارند.

عامل دیگر درجه سنگ تراورتن است. سنگ های تراورتن توسط تولیدکنندگان درجه بندی می شوند و معمولا درجه های سوپر و صادراتی دارای قیمت های بالاتری هستند.

تراورتن هایی که دارای ناخالصی و رگه های کمتر بوده و رنگ روشن متمایل به سفید دارند  دارای قیمت گرانتری می باشند. و سنگ های تراورتن به دو صورت ساب زده و چرمی ارايه می‌گردند.

درجه‌بندی سنگ‌های تراورتن

خرید سنگ تایل تراورتن با توجه به نوع بافت و طرح آن نیز با قیمت‌های متفاوتی انجام می‌شود. در زیر چند نمونه از دسته‌بندی‌های پرکاربرد و معروف را در این زمینه نام میبریم:

 • سنگ تراورتن درجه یک
 • سنگ تراورتن درجه دو
 • سنگ تروارتن درجه سه
 • سنگ تراورتن ممتاز
 • سنگ تراروتن سوپر
معادن سنگ تراورتن

استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان مرکزی، اصفهان و یزد از مراکز مهم استخراج تراورتن در ایران هستند و ایران یکی از مهمترین کشورهایی است که دارای ذخایر سنگ تراورتن است. و از کشورهای تولید کننده تراورتن در دنیا می توان ایتالیا, ترکیه, مکزیک, پرو, کرواسی و چین را نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *