بلاگ

خرید سنگ

خرید سنگ

خرید سنگ

خرید سنگ را می توان به عنوان یکی از مزیت های بسیار مهم و بسیار پر اهمیت دانست که در قسمت های مهم ساختمان سازی انتخاب کرد و خرید سنگ را می توان برای یک پروژه ساختمانی در نظر گرفت و همین طور کسانی که در کار ساخت و ساز هستند و اگر به این  قضیه دقت و توجه کافی  داشته باشید در هنگام خرید سنگ آن را لحاظ کنید و ممکن است که در هنگام فروش ساختمان با مشکل مواجه شوید و به سابقه کاری شما لطمه وارد شود.

خرید سنگ و خود سنگ می تواند جزو یکی  اجزای جدایی ناپذیر از ساخت و ساز ساختمانی به حساب آورد به همین دلیل می توانیم همیشه اثری از سنگ را در  انواع ساختمان ها مشاهده کنیم و با در نظر گرفتن میزان کاربرد یک سنگ باید به ویژگی ها و مزایای سنگ  مورد نظر و میزان قیمت سنگ و . . .مواردی هستند که پیمانکاران و معماران در هنگام خرید  باید به آن ها توجه کافی نمایند. و علاوه بر این انتخاب سنگی مرغوب و مقرون به صرفه از میزان اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید : قیمت سنگ

نکاتی پیش از خرید سنگ

اگر سری به فروشگاه زاندس تایل زده باشید حتما متوجه شده اید که دارای انبوهی از سنگ های متنوع می باشد که انتخاب از میان آن ها بسیار دشوار است. بنابراین لازم است که برخی از نکات را پیش از خرید سنگ بدانید تا با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید بسیاری از سنگ ها در حالی که ویژگی های مثبت زیادی دارند، ممکن است برای شما مناسب نباشند. بنابراین حتما قبل از خرید سنگ ویژگی های محصول مورد نظر را در بخش انواع سنگ های زاندس تایل مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید سنگ کنید.

ویژگی یک سنگ یا کیفیت

 • مقدار جذب آب
 • نوع بافت سنگ
 • میزان مقاومت سنگ
 • کانی های مضر در سنگ

در هنگام خرید سنگ با کیفیت و مر غوب ، باید به نکاتی که در بالا گفتیم توجه و دقت داشته باشید و حتما در هنگام خرید باید به آن توجه نمایید.

خرید سنگ

خرید سنگ

مقدار جذب آب

مقدار جذب آب یکی از مواردی می باشد که در هنگام خرید سنگ مرغوب ، با کیفیت و مناسب مخصوصا سنگ هایی که در نما و فضای بیرونی و محیط های آبریز استفاده می شوند باید به همراه خود داشته باشند، جذب آب پایین می باشد. میزان جذب آب در سنگ های ساختمانی تاثیر خیلی زیادی می گذارد و اگر جذب آب یک سنگ خیلی زیاد باشد هم مقاومت سنگ در برابر خورد شدن و هم در برابر لکه شدن به شدت کاهش پیدا می کند. پس بهتر است که در هنگام خرید سنگ به میزان تخلخل و فرج های سطح سنگ توجه بسیار زیادی کنید به این دلیل که این ها علت اصلی جذب آب می باشد.

نوع بافت سنگ

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید سنگ باید به آن توجه کنیم ، بافت سنگ می باشد به این دلیل که بافت سنگ حتما باید سالم باشد. زیرا بافت سمگ هایی که سالم هستند  ظراهر آن ها دارای شیار، ترک و رگه های سست نیست .  وجود رگه های سست و ترک در بافت سنگ باعث پایین آمدن طول عمر بافت سنگ می شود و مقاومت آن ها در به شد کاهش می یابد.

میزان مقاومت سنگ

میزان مقاومت سنگ یکی از موارد مهمی است که باید در هنگام بررسی سنگ به آن توجه کرد.مقاومت یک سنگ ساختمانی باید در برابر عوامل طبیعی  مانند تغییر دمای هوا ، اشعه خورشید ، آلودگی ، باران اسیدی  و تغییرات دمایی مقاومت بالایی داشته باشد.

خرید سنگ

خرید سنگ

کانی های مضر

کانی های مضر مانند سولفورهای آهن و میکا از مواردی می باشند که میزان کیفیت یک سنگ را از بین می برند به همین دلیل شما باید حتما وقتی سنگی را بررسی می کنید باید توجه کنید که این سنگ از چه کیفیتی ساخته شده است و  از چه کانی هایی تشکیل شد است  وجود کانی های مفید باعث مقاومت بالای سنگ در برابر فضا های طبیعی آسیب رسان که دارای رطوبت هستند می شود.

چرا زاندس تایل بهترین انتخاب است؟

پاسخگویی 24 ساعته

کیفیت فراوری بالا

ضمانت بهترین قیمت

سورت بندی دقیق

بارگیری با دقت بالا

کاربرد سنگ ها

کاربرد سنگ های را اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم به شکل زیر می توانیم بیان کنیم :

 • سنگ تراورتن را می توانیم برای کلیه فضاهای داخلی و خارجی ساختمان را دارد و مشکل جدا شدن سنگ نما.
 • سنگ مرمریت برای سنگ فرش ، سنگ کف و دیواره های ساختمان
 • سنگ گرانیت برای فضاهای پر رفت آمد
 • سنگ مرمر برای فضاهای داخلی با قیمتی نسبتا بالا
 • سنگ کریستالیا سنگ چینی برای فضاهای داخلی و خارجی
 • سنگ لایم استون  برای دیواره های داخلی
 • سنگ سند استون  برای نمای خارجی و داخلی ساختمان

شما برای انتخاب و خرید  یک سنگ علاوه بر نکات بالا باید به میزان کیفیت سنگ نیز توجه فرمایید که این موارد شامل ساب سنگ، دقت در برش و گونیای سنگ،  میزان ضخامت سنگ، UV  و سورت سنگمی باشد.علاوه بر این ها حتما باید توجه داشته باشید که در هنگام حمل و نقل سنگ آسیبی به آن وارد نشود.

فرد خریدار باید قبل از تحویل بار میزان اندازه متراژ سنگ را چک نماید و سپس بار را خالی کند تا اشتباهی در هنگام خرید سنگ صورت نگیرد، که در صورت عدم تطابق نداشتن میزان اندازه و متراژ یا نوع سنگ سفارشی شما آن را اطلاع دهید تا فروشنده سنگ نسبت به آن اقدامات لازم  را برای تعوض سنگ انجام دهد.

زیرا در صورتیکه در میزان اندازه متراژ سنگ پس از تخلیه شدن بار و  تحویل رسید  خرید سنگ شما تفاوت و مغایرتی وجود داشته باشد دیگر فروشنده هیچ تعهدی نسبت به خرید شما ندارد.
اگر که سنگی که بعد از تحویل سنگ در نوع سنگ خریداری شده و اندازه سنگ تفاوتی وجود داشته باشد دیگر مسئولیت حفاظت از سنگ بر عهده خریدار می باشد و فروشنده به آن هیچ تعهدی ندارد.

پس حتما به شما عزیزان توصیه می کنیم که در هنگام خرید سنگ حتما دقت لازمه را داشته باشید تا دچار مشکل نباشید.حال اگر که سنگی که ارسال می کنند در هنگام تخلیه بار شکسته شود،  مسئولیت این اتفاق بر عهده شرکت حمل و نقل می باشد و هنگامی که سنگ را بارگیری می کنند و اگر هر اتفاقی برای آن به وجود بیاید برعهده بمیه شرکت خریدار می باشد.

انواع سنگ ها

در هنگام خرید سنگ باید به نوع آن نیز توجه بسیاری داشته باشید تا با توجه به مورد مصرفیتان آن را تهیه  بفرمایید و در داخل یا خارج ساختمان و نمای بیرونی آن استفاده بفرمایید.برخی از انواع سنگ را در ادامه میبینید:

 • سنگ تراورتن
 • سنگ مرمریت
 • سنگ لایم استون
 • سنگ گرانیت
 • سنگ مرمر

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه بازرگانی زاندس تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما سفارش شما را به ثبت برسانند.

سنگ مرمریت:

نوعی سنگ طبیعی است که از نظر ظاهری بسیار شبیه به سنگ مرمر می باشد و بسیاری از مردم آن را با سنگ مرمر اشتباه می گیرند. مرمریت جزو سنگ های آهکی محسوب می شود و با توجه به ناخالصی هایی که دارد دارای رنگ بندی کرمی تا خاکستری می باشد. این سنگ از نظر وزنی جزو سنگ های سنگین محسوب می شود. شما عزیزا برای خرید سنگ مرمریت می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید و پس از مشاهده انواع سنگ مرمریت، اقدام به خرید سنگ دلخواه خود نمایید.

سنگ مرمر:

سنگ مرمر یا اونیکس جزو سنگ هایی می باشد که از دیرباز در سازه های باستانی دیده می شود و در واقع قدمت بسیار زیادی دارد. این سنگ جزو مقاوم ترین سنگ هامی باشد و در کشورهایی مانند ایتالیا و ایران به وفور یافت می شود. به جرات می توان گفت مرمر جزو سنگ هایی است که در تمامی بخش های یک ساختمان می توان از آن استفاده کرد. از سنگ مرمر برای سرویس بهداشتی، حمام، مکان های مرطوب و … استفاده می شود چرا که قدرت جذب پایینی دارد. جهت خرید سنگ مرمر می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

سنگ تراورتن:

زمانی که بحث از سفارش سنگ نمای ساختمانی می آید حتما سنگ تراورتن اولین انتخاب است. تراورتن محبوبیت بسیار زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد و همچنین گزینه مناسبی برای کف ساختمان نیز می باشد. سنگ تراورتن در واقع جزو سنگ های آهکی متخلخل است. استفاده از تراورتن به عنوان سنگ نمای ساختمان و سنگ کف ساختمان سبب می شود تا صدا از محیط خارج نشود. همچنین در فصول سرد سال نیز هوای گرم از محیط خارج نمی شود.

همچنین این سنگ در برابر حرارت نور خورشید و یا باران مقاوم بوده و تغییر شکل و یا رنگ به مرور زمان در آن دیده نمی شود. ایران دارای معادن بیشماری از سنگ تراورتن است. همه این سنگ ها دارای ویژگی های مشابهی هستند. اما هرچه سنگ خالص تر باشد؛ تخلخل کمتری دارد. در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بسیار بیشتر از نمونه های دیگر خواهد بود. جهت خرید سنگ تراورتن می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

سنگ گرانیت:

گرانیت از جمله شناخته شده ترین سنگ های ایرانی است که تقریباً می توان از آن در هر بخش ساختمان استفاده کرد. ایران جزو کشورهایی است که معدن این سنگ به وفور در آن یافت می شود. گرانیت ایرانی نیز جزو گرانیت های درجه یک دنیا به حساب می آید. سنگ گرانیت جزو سنگین ترین سنگ هایی است که به عنوان سنگ ساختمانی از آن استفاده می کنند. این سنگ که جزو قدیمی ترین سنگ های جهان نیز می باشد؛ در سازه های زیادی استفاده شده است.

برای استفاده در کانتر آشپزخانه و کابینت‌ ها، استفاده در سرویس های بهداشتی و استفاده به عنوان وان سنگی، استفاده در نمای بیرونی ساختمان ، سنگ کف و سنگ دیوار در بخش های داخلی بسیار مناسب است. مقاومت بالا در برابر سایش، آلودگی و عدم جذب آب و مایع سبب شده که بتوان از آن به راحتی در بخش‌ هایی مانند: راه پله‌ ها و کف ساختمان که رفت و آمد زیاد است؛ با خیال راحت استفاده کرد. جهت خرید سنگ گرانیت می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

سخن پایانی

در پایان توجه داشته باشید که برخی تمایل دارند به جای خرید سنگ های طبیعی از سنگ‌های مصنوعی استفاده کنند. اگر چه تفاوت‌های بین سنگ‌های طبیعی و مصنوعی متعدد است اما معمولا سنگ‌های طبیعی گزینه‌های بهتری هستند. برای انتخاب بهترین سنگ ساختمانی مطابق با سلیقه خود می توانید با مجموعه زاندس تایل همراه باشید. همواره به این عامل توجه داشته باشید که بیشتر هزینه‌ای که برای خرید سنگ های ساختمانی پرداخت می‌کنیم، ناشی از هزینه‌های حمل و نقل آن‌ها است. به همین دلیل معمولا توصیه ‌می‌شود در ساختمان‌سازی از سنگ‌هایی استفاده کنید که در مناطق نزدیک به محل احداث بنا، به فراوانی یافت می‌شوند.

سوالات متداول

مناسب ترین سنگ برای نمای بیرونی ساختمان کدام است؟

برای دیوار‌های مرطوب در دیوار بیرونی نمای ویلا از سنگ‌های ورقه‎‌ای و قلوه‌ای بیشتر از سایر سنگ استفاده می‌شود. سنگ‌هایی همچون تراورتن جذب آب پایین‌تری دارند و از این رو می‌توان آن را در نماهای بیرونی ساختمان استفاده کرد .

چگونه می‌توان سنگ مرمر و تراورتن را چرمی کرد؟

برای این که سطح سنگ‌های مرمر و تراورتن را چرمی کرد می‌توان از لقمه‌های فرچه‌ای به جای پولیش بر روی دستگاه ساب استفاده نمود. این فرچه‌ها درجه زبری کمتری داشته و از این رو سطح سنگ را به صورت چرمی در می‎‌آورد. همچنین می‌توان از اسید برای چرمی کردن سطح سنگ استفاده کرد . البته لازم است بدانید که روش ساب نمای جذاب‎‌تری را ایجاد می‌کند. برای خرید سنگ می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

سنگ‌های گوهره چه کاربردی دارند؟

سنگ گوهره خرم آباد از جمله سنگ‌های لایم استون هستند. این سنگ‌ها نرم بوده و برای پوشش دیوارها و کفپوش و پله مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهتر است از این سنگ‌ها برای فضاهای سرپوشیده استفاده نشود. از جمله مزایای سنگ‌های گوهره می‌توان به برش خوردن آسان، قیمت ارزان، سالم بودن، تولید بالا و رنگ ملایم اشاره کرد.

آیا سنگ مرمریت را می‌توان برای پوشش پارکینگ استفاده کرد؟

معمولا از سنگ‌های مرمریت برای نمای ساختمان کمتر استفاده می‌شود و به جای آن سنگ‌هایی که دارای کانی‌های فلزی کمتری هستند همچون سنگ‌های گرانیت برای این نما به کار برده می‌شود تا در برابر مواد اسیدی مقاومت بالایی داشته باشند. البته برخی از افراد به دلیل رنگ فضا از این سنگ‌ها استفاه نمی‌کنند. البته سنگ‌های مرمریت با حفره‌های کمتر و رنگ‌های طبیعی‌تر که جذب آب کمتری دارند، برای استفاده در کفپوش پارکینگ‌ها مناسب است. برای خرید سنگ مرمریت در مدل های کوپ، تایل و اسلب می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

چرا یک نوع سنگ ساختمانی در بازار قیمت‌های متفاوتی دارد؟

متاسفانه از آن جا که سنگ‌های ساختمانی استاندارد خاصی برای تولید ندارند، هر شرکت بر اساس ضخامت، کیفیت ساب، رزین پر کننده و… بر روی سنگ‌های خود قیمت می‌گذارند. نکته حائز اهمیت برای خرید سنگ‌های ساختمانی کیفیت فرآوری آن‌ها می‌باشد. شما می توانید برای خرید سنگ با مناسب ترین قیمت به زاندس تایل مراجعه کنید.

سنگ مناسب برای استفاده از سنگ یادبود کدام است؟

سنگ‌های اونیکس تنوع بالایی در رنگ طبیعی و بافت بسیار زیبایی دارند و ماندگاری و دوام آن به شرایط محیطی وابسته است. این سنگ‌‌ها را به طور معمول در فضای سرپوشیده و داخلی استفاده می‌نماید زیرا هرگونه ایجاد تغییر در رطوبت و سرما می‌تواند به این سنگ‌ها آسیب وارد کند. این موضوع در خصوص سنگ‌های مزار نیز صدق می‌نماید. در صورتیکه سنگ یادبود در فضای سرپوشیده قرار داشته باشد، استفاده از اونیکس مناسب است.

ماندگاری و دوام کدام یک از سنگ‌های مرمر بالاتر است؟

سنگ‌های مرمر یا همان اونیکس تنوع بسیاری در طرح و رنگ دارد که در این میان سنگ‌های کرمان و طبس یکی از بهترین سنگ‌ها برای یادبود مزار به شمار می‌رود.

آیا سنگ تراورتن برای نما مناسب است؟

سنگ تراورتن بهترین و مورد تاییدترین سنگ برای نمای بیرونی ساختمان به شمار می‌رود. ویژگی‌ای که باعث تمایز این سنگ با سایر سنگ‌ها شده، خلل و فرج موجود در این سنگ‌ها می‌باشد که به شما کمک می‌کند که سنگ‌ها بهتر به سطوح بچسبد. همچنین ساب پذیری بالای سنگ‌های تراورتن این امکان را به شما می‌دهد که آن را به انواع طرح‌ها و مدل‌ها برش داده و برای تمامی بخش‌های داخلی و خارجی ساختمان از آن استفاده کرد. برای خرید سنگ تراورتن با مدل های متنوع می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “خرید سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *