بلاگ, landing

خرید سنگ

خرید سنگ

خرید سنگ را می توان به عنوان یکی از مزیت های بسیار مهم و بسیار پر اهمیت دانست که در قسمت های مهم ساختمان سازی انتخاب کرد و خرید سنگ را می توان برای یک پروژه ساختمانی در نظر گرفت و همین طور کسانی که در کار ساخت و ساز هستند و اگر به این  قضیه دقت و توجه کافی  داشته باشید در هنگام خرید سنگ آن را لحاظ کنید و ممکن است که در هنگام فروش ساختمان با مشکل مواجه شوید و به سابقه کاری شما لطمه وارد شود.

خرید سنگ و خود سنگ می تواند جزو یکی  اجزای جدایی ناپذیر از ساخت و ساز ساختمانی به حساب آورد به همین دلیل می توانیم همیشه اثری از سنگ را در  انواع ساختمان ها مشاهده کنیم و با در نظر گرفتن میزان کاربرد یک سنگ باید به ویژگی ها و مزایای سنگ  مورد نظر و میزان قیمت سنگ و . . .مواردی هستند که پیمانکاران و معماران در هنگام خرید  باید به آن ها توجه کافی نمایند. و علاوه بر این انتخاب سنگی مرغوب و مقرون به صرفه از میزان اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید : قیمت سنگ

نکاتی پیش از خرید سنگ

ویژگی یک سنگ یا کیفیت

 • مقدار جذب آب
 • نوع بافت سنگ
 • میزان مقاومت سنگ
 • کانی های مضر در سنگ

در هنگام خرید سنگ با کیفیت و مر غوب ، باید به نکاتی که در بالا گفتیم توجه و دقت داشته باشید و حتما در هنگام خرید باید به آن توجه نمایید.

مقدار جذب آب

مقدار جذب آب یکی از مواردی می باشد که در هنگام خرید سنگ مرغوب ، با کیفیت و مناسب مخصوصا سنگ هایی که در نما و فضای بیرونی و محیط های آبریز استفاده می شوند باید به همراه خود داشته باشند، جذب آب پایین می باشد. میزان جذب آب در سنگ های ساختمانی تاثیر خیلی زیادی می گذارد و اگر جذب آب یک سنگ خیلی زیاد باشد هم مقاومت سنگ در برابر خورد شدن و هم در برابر لکه شدن به شدت کاهش پیدا می کند. پس بهتر است که در هنگام خرید سنگ به میزان تخلخل و فرج های سطح سنگ توجه بسیار زیادی کنید به این دلیل که این ها علت اصلی جذب آب می باشد.

نوع بافت سنگ

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید سنگ باید به آن توجه کنیم ، بافت سنگ می باشد به این دلیل که بافت سنگ حتما باید سالم باشد. زیرا بافت سمگ هایی که سالم هستند  ظراهر آن ها دارای شیار، ترک و رگه های سست نیست .  وجود رگه های سست و ترک در بافت سنگ باعث پایین آمدن طول عمر بافت سنگ می شود و مقاومت آن ها در به شد کاهش می یابد.

میزان مقاومت سنگ

میزان مقاومت سنگ یکی از موارد مهمی است که باید در هنگام بررسی سنگ به آن توجه کرد.مقاومت یک سنگ ساختمانی باید در برابر عوامل طبیعی  مانند تغییر دمای هوا ، اشعه خورشید ، آلودگی ، باران اسیدی  و تغییرات دمایی مقاومت بالایی داشته باشد.

کانی های مضر

کانی های مضر مانند سولفورهای آهن و میکا از مواردی می باشند که میزان کیفیت یک سنگ را از بین می برند به همین دلیل شما باید حتما وقتی سنگی را بررسی می کنید باید توجه کنید که این سنگ از چه کیفیتی ساخته شده است و  از چه کانی هایی تشکیل شد است  وجود کانی های مفید باعث مقاومت بالای سنگ در برابر فضا های طبیعی آسیب رسان که دارای رطوبت هستند می شود.

کاربرد سنگ ها

کاربرد سنگ های را اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم به شکل زیر می توانیم بیان کنیم :

 • سنگ تراورتن را می توانیم برای کلیه فضاهای داخلی و خارجی ساختمان را دارد و مشکل جدا شدن سنگ نما.
 • سنگ مرمریت برای سنگ فرش ، سنگ کف و دیواره های ساختمان
 • سنگ گرانیت برای فضاهای پر رفت آمد
 • سنگ مرمر برای فضاهای داخلی با قیمتی نسبتا بالا
 • سنگ کریستالیا سنگ چینی برای فضاهای داخلی و خارجی
 • سنگ لایم استون  برای دیواره های داخلی
 • سنگ سند استون  برای نمای خارجی و داخلی ساختمان

شما برای انتخاب و خرید  یک سنگ علاوه بر نکات بالا باید به میزان کیفیت سنگ نیز توجه فرمایید که این موارد شامل ساب سنگ، دقت در برش و گونیای سنگ،  میزان ضخامت سنگ، UV  و سورت سنگمی باشد.علاوه بر این ها حتما باید توجه داشته باشید که در هنگام حمل و نقل سنگ آسیبی به آن وارد نشود.

فرد خریدار باید قبل از تحویل بار میزان اندازه متراژ سنگ را چک نماید و سپس بار را خالی کند تا اشتباهی در هنگام خرید سنگ صورت نگیرد، که در صورت عدم تطابق نداشتن میزان اندازه و متراژ یا نوع سنگ سفارشی شما آن را اطلاع دهید تا فروشنده سنگ نسبت به آن اقدامات لازم  را برای تعوض سنگ انجام دهد.

زیرا در صورتیکه در میزان اندازه متراژ سنگ پس از تخلیه شدن بار و  تحویل رسید  خرید سنگ شما تفاوت و مغایرتی وجود داشته باشد دیگر فروشنده هیچ تعهدی نسبت به خرید شما ندارد.
اگر که سنگی که بعد از تحویل سنگ در نوع سنگ خریداری شده و اندازه سنگ تفاوتی وجود داشته باشد دیگر مسئولیت حفاظت از سنگ بر عهده خریدار می باشد و فروشنده به آن هیچ تعهدی ندارد.

پس حتما به شما عزیزان توصیه می کنیم که در هنگام خرید سنگ حتما دقت لازمه را داشته باشید تا دچار مشکل نباشید.حال اگر که سنگی که ارسال می کنند در هنگام تخلیه بار شکسته شود،  مسئولیت این اتفاق بر عهده شرکت حمل و نقل می باشد و هنگامی که سنگ را بارگیری می کنند و اگر هر اتفاقی برای آن به وجود بیاید برعهده بمیه شرکت خریدار می باشد.

انواع سنگ ها

در هنگام خرید سنگ باید به نوع آن نیز توجه بسیاری داشته باشید تا با توجه به مورد مصرفیتان آن را تهیه  بفرمایید و در داخل یا خارج ساختمان و نمای بیرونی آن استفاده بفرمایید.برخی از انواع سنگ را در ادامه میبینید:

 • سنگ تراورتن
 • سنگ مرمریت
 • سنگ لایم استون
 • سنگ گرانیت
 • سنگ مرمر

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه بازرگانی زاندس تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما سفارش شما را به ثبت برسانند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “خرید سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *