landing, بلاگ

خرید کوپ تراورتن

خرید کوپ تراورتن

خرید کوپ تراورتن از معادن استخراج این سنگ به طور مستقیم یکی دیگر از فعالیت های زاندس است. سنگ کوپ، به سنگ های خامی که از معادن استخراج می شوند کوپ یا سنگ بلوک می گویند. سنگ ها به شکل کوپ قابل استفاده نیستند و برای استفاده از آن باید به کارخانه سنگ بری برود و فرآوری شده و به اندازه و ابعاد مورد نظر برش خورده و بعد مورد استفاده قرار گیرند.

از ویژگی های سنگ کوپ تراورتن میتوان گفت که تراورتن سنگی آهکی است که در اثر فعالیت چشمه های آب گرم تشکیل می شود. کشور ایران با زمین شناسی منحصر به فردی که دارد ذخایر تراورتن متنوعی را در خود جای داده است. تنوع بالا در طرح و رنگ سنگ و مقاومت بالایی که دارد نظر معماران سازندگان و طراحان را برای استفاده بیشتر از این سنگ به خود جلب کرده است.

وزن سنگ ها در خرید کوپ تراورتن

وزن سنگ های کوپ از 25 تا 6 یا 7 تن وجود دارد.

کوپ ها از لحاظ وزنی به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. تک کوپ
 2. دو کوپ
 3. سه کوپ
 • تک کوپ:

تک کوپ ها وزنی معادل 25 تن دارند که تنها به وسیله جرثقیل می توان آن را جا به جا کرد. درجه کیفیت تک کوپ ها متفاوت است. بالاترین کیفیت کوپ به جهت کاربرد در صنعت سنگ و سنگبری داخلی با کیفیت خارجی و صادراتی نیز تفاوت هایی دارد. در زمان خرید کوپ تراورتن حتما استفاده داخلی یا صادراتی خودتان از سنگ را مشخص کنید چون در قیمت و کیفیت نهایی تاثیر گذار است.

 • دو کوپ:

دوکوپ ها 12 یا 13 تن وزن دارند و در بازاریان سنگ به دو کوپ معروف می باشند و برای حمل ونقل دو کوپ ها از یک تریلی استفاده می شود. دو کوپ ها در مجموع وزنشان 25 تن می باشد و هر تریلی ظرفیت حمل 25 تن بار را دارد.

 • سه کوپ:

کوپ های دیگر دارای 6 یا 7 تن هستند که به لاشه معروفند. این سنگ ها را داخل تریلی بین 3 تا 4 کوپ می توان بارگیری کرد.این نوع کوپ ها همان سه کوپ ها هستند که در معادن علامت گذاری می شوند.

نحوه برش سنگ کوپ تراورتن

قبل از خرید کوپ تراورتن، زمانی که کوپ ها به سنگبری ها منتقل می شوند شکل آنها چهار یا شش وجهی است که ب وسیله ی اره و دستگاه های سنگبری به اسلب های مربع یا مستطیلی با توجه به شکل کوپ تبدیل می شوند. کوپ هایی که شکل های نامنظم تری دارند را با اره قله بر به سنگ های تایل که از اسلب کوچکتر هستند برش داده و تبدیل می کنند.

ابعاد سنگ تایل از هر نوع سنگی که باشد می تواتند 30 در 30 ، 40 در 40 و یا ابعاد 50 در 50 باشد.سنگ هایی را که 6 تا 10 تن وزن دارند معمولا با  قله بر به سنگ های تایل و یا سنگ هایی با ابعاد کوچک تر تبدیل می کنند.

انواع سنگ تراورتن

برای انتخاب و خرید کوپ تراورتن باید انواع آن را به خوبی بشناسیم. در اینجا چند نوع از این سنگ را نام میبریم:

 1. سنگ تراورتن کرم کاشان
 2. سنگ تراورتن کرم طرق
 3. سنگ تراورتن کرم سلماس
 4. سنگ تراورتن کرم زنجان
 5. سنگ تراورتن کرم رامشه
 6. سنگ تراورتن کرم دماوند
 7. سنگ تراورتن کرم خلخال
 8. سنگ تراورتن کرم تکاب
 9. سنگ تراورتن ابرکوه
 10. سنگ تراورتن قرمز اصفهان
 11. سنگ تراورتن آذر شهر
 12. سنگ تراورتن عباس آباد
 13. سنگ تراورتن طبس
 14. سنگ تراورتن شکلاتی یزد
 15. سنگ تراورتن شکلاتی کاشان
 16. سنگ تراورتن شکلاتی تکاب
 17. و….

سنگ تراورتن انواع زیادی دارد که در اینجا فقط 16 مورد آن را ذکر کردیم.

برای کسب اطلاعات مطالعه بیشتر درباره هرکدام از انواع تراورتن و انتخاب نوع و خرید سنگ کوپ تراورتن مورد نظرتان صفحه تراورتن را مشاهده کنید.

عوامل مؤثر بر روی قیمت خرید کوپ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن به عوامل مختلفی بستگی دارد:

معمولاً رنگ های روشن مثل تراورتن سفید و تراورتن کرم و تتراورتن سیلور روشن دارای قیمت های بالاتری به نسبت انواع دیگر تراورتن های رنگی هستند. زیرا تقاضای بیشتری دارند.

عامل دیگر درجه سنگ تراورتن است. سنگ های تراورتن توسط تولیدکنندگان درجه بندی می شوند و معمولا درجه های سوپر و صادراتی دارای قیمت های بالاتری هستند.

 راهنمای خرید

برای مشاوره فروش و خرید سنگ کوپ تراورتن و سنگ های دیگر با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *