بلاگ, landing

سفارش سنگ تراورتن

سفارش سنگ تراورتن

سفارش سنگ تراورتن به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود. تهیه این سنگ به منظور به کارگیری در فضاهای ساخت و ساز توسط سازندگان و طراحان انجام میپذیرد. نحوه تشکیل و به و جود آمدن این سنگ از رسوب در چشمه های آهکی کهن و یا ته نشینی ذرات کربنات کلسیم در غارهای سنگ تراورتن  آهکی است. معادن سنگ تراورتن در ایران در استان های مختلفی از جمله استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان مرکزی، اصفهان و یزد است.

از جمله سنگ های پرکاربرد ساختمانی میتوان سنگ تراورتن را نام برد. این سنگ به دلیل تنوع و کیفیت بالایی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار میگیرد.سنگ در تراورتن در قسمت های مختلف ساختمان به ویژه نما ساختمان قابل استفاده است. این سنگ ویژگی‌های منحصربفردی داشته و با توجه به مزایا و معایب آن می‌توانید آن را انتخاب و برای استفاده در ساختمان و بخشیدن ظاهری زیبا به آن برای سفارش سنگ تراورتن اقدام نمایید.

سنگ تراورتن دارای انواع مختلفی است و از ظاهری زیبا، صیقل پذیری ایده آل و ابزار پذیری مناسب برخوردار می باشد و از دیگر ویژگی های سنگ تراورتن می توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد.

محصولات بیشتر: خرید کوپ تراورتن

برای سفارش سنگ تراورتن به این موضوع دقت داشته باشید که تراورتن ها به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شوند. مقاومت تراورتن های بی موج به واسطه ساختار یکپارچه از تراورتن های موج دار بالاتر می باشد.

با توجه به ویژگی که این سنگ داراست استفاده از آن بسیار راحت است. سنگ تراورتن هنگام کار و استفاده از ملات، دارای چسبندگی بالایی است و دلیل آن وجود خلل و فرج موجود در این سنگ است که ملات داخل آن نفوذ کرده و چسبندگی بالایی را ایجاد می کند و این ویژگی سنگ را برای استفاده در فضای داخلی و نمای بیرونی ساختمان مناسب کرده است.

انواع سنگ تراورتن

برای انتخاب و سفارش سنگ تراورتن باید انواع آن را به خوبی بشناسیم. در اینجا چند نوع از این سنگ را نام میبریم:

 1. سنگ تراورتن کرم کاشان
 2. سنگ تراورتن کرم طرق
 3. سنگ تراورتن کرم سلماس
 4. سنگ تراورتن کرم زنجان
 5. سنگ تراورتن کرم رامشه
 6. سنگ تراورتن کرم دماوند
 7. سنگ تراورتن کرم خلخال
 8. سنگ تراورتن کرم تکاب
 9. سنگ تراورتن ابرکوه
 10. سنگ تراورتن قرمز اصفهان
 11. سنگ تراورتن آذر شهر
 12. سنگ تراورتن عباس آباد
 13. سنگ تراورتن طبس
 14. سنگ تراورتن شکلاتی یزد
 15. سنگ تراورتن شکلاتی کاشان
 16. سنگ تراورتن شکلاتی تکاب
 17. و….

سنگ تراورتن انواع زیادی دارد که در اینجا نمی توان تمام آن ها را نام برد و فقط به نام بردن 16 مورد آن اکتفا می کنیم. و در ادامه مهمترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

مهمترین تراورتن ها : تراورتن آتشکوه، عباس آباد، حاجی آباد، تراورتن دره بخاری، تراورتن آبگرم، تراورتن کرم رامشه، تراورتن لیمویی، تراورتن قرمز، شکلاتی, سنگ تراورتن ابیانه, تراورتن سیلور, تراورتن میمه, تراورتن موج پیچ از مهمترین سنگهای تراورتن ایران می باشند.

تراورتن ها انواع و خصوصیات و ظاهر گوناگونی دارن که در اینجا قادر به توضیح همه آن ها نیستیم اما برای مطالعه بیشتر درباره هرکدام از انواع تراورتن و انتخاب نوع و سفارش سنگ تراورتن مورد نظرتان می توانید صفحه تراورتن را مشاهده نمایید.

ویژگی های سنگ تراورتن

 • مقاومت تراورتن های بی موج به واسطه ساختار یکپارچه نسبت به تراورتن های موج دار بالاتر است
 • سنگ تراورتن علاوه بر مقاومت مناسب دارای ظاهری زیبا است
 • صیقل پذیری ایده آل و ابزار پذیری مناسب می باشد
 • به علت وجود خلل و فرج موجود در این سنگ، ملات داخل آن نفوذ کرده و چسبندگی بالایی را ایجاد می کند و این ویژگی باعث می شود به کارگیری سنگ راحت تر و آسان تر شود.
 • تنوع رنگ خوبی دارد. این سنگ به رنگ های قرمز، گردویی، لیمویی، کرم، سفید، قهوه ای و… یافت می‌شود.
 • تراورتن همچنین برای مجسمه ها و بناهای تاریخی استفاده می شده و امروزه در قرن بیست و یکم ، سنگ تراورتن برای طیف عظیمی از پروژه های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای سفارش سنگ تراورتن باید ویژگی های این سنگ و همچنین مزایا و معایب آن را به خوبی بررسی کرده باشیم.

مزایا سنگ تراورتن

 • این سنگ برای استفاده در استخر و حیاط در هوای گرم بسیار مناسب است زیرا سطح بیرونی تراورتن همواره خنک می ماند.
 • برای استفاده در محوطه ها به دلیل لیز نبودن سطح آن در مدل های پولیش نشده
 • ثبات رنگی و دوام بالای سنگ
 • ظاهری لوکس و فاخر و بافتی بسیار زیبا
 • عایق صوت و حرارت
 • وزن پایین برای استفاده در نما
 • چسبندگی بالا مناسب برای استفاده در نما
 • هزینه نگهداری پایین و تمیز کردن آسان

معایب سنگ تراورتن

 • عدم یکنواختی رنگ و طرح
 • مقاومت پایین در برابر سرمای زیاد به همین علت در محیط های سرد ضخامت بیشتری برای تراورتن در نظر می گیرند تا مقاومت بیشتری داشته باشد
 • جذب آب نسبتا بالا که در مرحله فرآوری و استفاده از رزین مناسب این مشکل برطرف می شود.
 • در رنگ ها و بافت های خاص دارای قیمتی بالا می باشد.
 • در برابر اسید مقاومت پایین دارد به همین علت پیشنهاد می شود در آشپزخانه استفاده نشود به دلیل استفاده از انواع شوینده اسیدی برای نظافت در این مکان.

برای سفارش سنگ تراورتن بهتر است ابتدا نوع آن را انتخاب و سپس مزایا و معایب این سنگ را به دقت مطالعه و نسبت به مکانی که از سنگ میخواهید استفاده کنید مورد بررسی قرار دهید و سپس به سفارش سنگ تراورتن اقدام کنید.

مصارف سنگ تراورتن

سفارش سنگ تراورتن بیشتر برای نمای داخلی و خارجی ساختمان و کفپوش های سالن های بزرگ انجام می شود مصرف این سنگ زیبایی خاصی به محیط می بخشد و همچنین برای مصرف در راه پله ها نیز مورد استقبال زیادی قرار می گیرد البته هر یک از انواع تراورتن در قسمت خاصی مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ تراورتن یکی از رایج ترین و پرفروش ترین انواع سنگ ساختمانی است که دارای تنوع رنگ، زیبایی خاص و مقاومت بالایی  است و برای نمای ساختمان بیشترین کاربرد را دارد. از ویژگی های این سنگ که آن را برای استفاده در مصارف ساختمانی محبوب کرده است می توان به مقاومت آن در برابر باد و باران و سرما اشاره کرد و اینکه رنگ و زیبایی خود را از دست نمی دهد.

انواع تراورتن و رنگ های آن

این سنگ زیبا و جذاب با توجه به درصد رنگینه های اکسید آهن و عناصری مانند سیلیس و منگنز در آن تنوع رنگ خوبی را دارد  و به رنگ های قرمز، گردویی، لیمویی، کرم، سفید، قهوه ای و… یافت می‌شود.

عوامل مؤثر بر روی قیمت سفارش سنگ تراورتن

یکی از نکات مهم در تعیین قیمت سنگ تراورتن سطح کیفی آن است. سنگ‌ها بر اساس ساختار و آنالیزی که بر روی بافت آن‌ها صورت می‌گیرد قیمت‌گذاری می شوند. از طرفی درجه‌بندی کیفی تراورتن نظیر درجه یک، درجه دو و یا سنگ تراورتن درجه سوپر نیز خود عاملی در ایجاد تفاوت قیمت در این محصولات است.

تراورتن به روش‌های مختلفی فرآوری می‌شود. که هر کدام از این روش های فرآوری در قیمت نهایی سنگ تاثیر می گذارد.

در این سنگ به ویژه به دلیل دارا بودن خلل زیاد، در برخی موارد از رزین، اپوکسی و یا بتونه برای صیقل کاری و ساب‌کاری استفاده می‌شود که خود عاملی در افزایش قیمت تمام ‌شده‌ی سنگ است و بر قیمت آن تاثیر مستقیمی می‌گذارد. همچنین اشاره به استفاده یا عدم استفاده از تکنولوژی UV نیز در این زمینه خالی از لطف نیست.

قیمت خرید و سفارش سنگ تراورتن به عوامل مختلفی بستگی دارد:

تراورتن هایی که دارای ناخالصی و رگه های کمتر بوده و رنگ روشن متمایل به سفید باشند قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر تراورتن دارند. معمولاً رنگ های روشن مثل تراورتن سفید و تراورتن کرم و تراورتن سیلور روشن دارای قیمت های بالاتری به نسبت انواع دیگر تراورتن های رنگی هستند.زیرا در فضای داخلی و مکان های لوکس از سنگ های روشن بیشتر استفاده می شود به همین علت تقاضای بیشتری دارند.

عامل دیگر درجه سنگ تراورتن است. سنگ های تراورتن توسط تولیدکنندگان درجه بندی می شوند و معمولا درجه های سوپر و صادراتی دارای قیمت های بالاتری هستند.

تراورتن هایی که دارای ناخالصی و رگه های کمتر بوده و رنگ روشن متمایل به سفید دارند  دارای قیمت گرانتری می باشند. و سنگ های تراورتن به دو صورت ساب زده و چرمی ارايه می‌گردند.

درجه‌بندی سنگ‌های تراورتن

خرید و سفارش سنگ تراورتن با توجه به نوع بافت و طرح آن نیز با قیمت‌های متفاوتی صورت میگیرد. در زیر چند نمونه از دسته‌بندی‌های پرکاربرد و معروف را در این زمینه نام میبریم:

 • سنگ تراورتن درجه یک
 • سنگ تراورتن درجه دو
 • سنگ تروارتن درجه سه
 • سنگ تراورتن ممتاز
 • سنگ تراروتن سوپر
معادن سنگ تراورتن

همانطور که گفته شد معادن سنگ تراورتن موجود در ایران در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان مرکزی، اصفهان و یزد است که از مراکز مهم استخراج تراورتن در ایران هستند و ایران یکی از مهمترین کشورهایی است که دارای ذخایر سنگ تراورتن است.

از کشورهای تولید کننده تراورتن در دنیا نیز می توان ایتالیا, ترکیه, مکزیک, پرو, کرواسی و چین را نام برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *