بلاگ, landing

سفارش سنگ

سفارش سنگ

سفارش سنگ

سفارش سنگ در هر پروژه ای جزء یکی از ابتدایی ترین و مهمترین فعالیت ها حساب می شود . سنگ جزء اصلی هر پروژه ساختمانی است و انتخاب درست آن تاثیر مثبتی بر نتیجه پروژه دارد. در بسیاری از موارد افراد هنگام خرید و سفارش سنگ تنها به ظاهر سنگ توجه می کنند که ممکن است با گذشت زمان مشکلاتی را برایشان ایجاد کند و از خرید سنگ خود رضایت نداشته باشند.

اکثر خریداران و مصرف کنندگان سنگ ها بدنبال رنگ و یکدست بودن سنگ هستند در حالی که سنگ بافتی طبیعی دارد و رنگ سنگ الهام گرفته از طبیعت است و طی میلیون ها سال تشکیل شده است.شما عزیزان می توانید با ما در ادامه همراه باشید،برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با ما در مجموعه زاندس تایل تماس حاصل فرمایید.در هنگام خرید و سفارش سنگ ساختمانی باید به عواملی که روی کیفیت و دوام سنگ تاثیرگذار است توجه کرد.

عوامل مورد بررسی در سفارش سنگ

مقاومت سنگ

مقاومت سنگ در انتخاب سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است .به خصوص سنگ هایی که در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شوند. باید از مقاومت بالایی در مقابل محیط های طبیعی و شیمیایی ،نور خورشید ،باران های اسیدی و آلودگی برخوردار باشند. پس در سفارش سنگ باید دقت کنیم سنگ در چه فضا و مکانی و با چه نوع کاربردی قرار است نصب شود تا متناسب با آن کاربری سنگ را انتخاب کنیم.

میزان جذب آب

سنگ خوب سنگی است که جاذب آب زیادی نباشد و تحمل بالا در محیط های طبیعی و شیمیایی داشته باشد مخصوصا سنگ هایی که در نماهای بیرونی ساختمان و محیط های آبریز استفاده می شوند. اگر جذب سنگ بالا باشد مقاومت سنگ در مقابل خوردشدگی و لکه پذیری کاهش میابد. درکل سنگ شما باید متناسب با کاربرد آن جذب آب مناسبی داشته باشد. تمام سنگ ها جذب آب دارند ولی میزان جذب آنها باهم متفاوت است.

بعنوان مثال سنگ های لایم استون جذب آب بالایی دارند و نمیتوان در جاهایی که در معرض رطوبت و کثیفی هستند استفاده کرد زیرا لک پذیری بالایی دارند و در اثر شرایط جوی و رطوبت پوسیده میشوند.این مورد می تواند در سفارش سنگ و انتخاب سنگ شما موثر باشد.

بافت سنگ

از ویژگی های مهم دیگری که در سفارش سنگ باید به آن توجه کرد بافت مناسب و قابل قبول سنگ است . سنگ های دارای بافت مناسب باید بدون شیار ، ترک و رگه های سست باشد . وجود شیار ، ترک ، شکستگی و رگه های سست باعث طول عمر کمتر سنگ و همچنین مقاومت پایین سنگ می شود .

کاربرد سنگ

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید سنگ باید به آن توجه کرد کاربرد سنگ است. به طور مثال اگر سنگ انتخابی شما برای نمای بیرونی ساختمان است پس انتخاب شما باید بین سنگ های تراورتن ، سنگ گرانیت و یا کریستال (چینی) باشد. زیرا این سنگ ها مقاومت خوبی در مقابل نور خورشید و شرایط آب و هوایی متفاوت دارند و رنگ و ساب خود را در شرایط مختلف جوی از دست نمی دهند .

شکل و اندازه سنگ

در خرید و سفارش سنگ باید به ابعاد مکان مورد نظرتان دقت کنید به طور مثال اگر سالن شما بزرگ است باید از ابعاد سنگ اسلب و یا سایز های بزرگ 80*80 و یا 100*100 استفاده کنید زیرا بند های کمتر به وجود می آید و سنگ به طور یکپارچه دیده میشود.

اگر فضای شما کوچک است باید از ابعاد کوچک سنگ مانند 40*40 و یا 20*40 استفاده کرد. و اگر سالن شما به طور مستطیل است برای اینکه طول فضای خود را کمرنگ تر کنید ابعادی مانند 80*40، 60*30 بهترین انتخاب برای شماست. در نتیجه باید به دنبال خرید و سفارش سنگ هماهنگ با شکل و اندازه فضای خود بروید.

چرا زاندس تایل بهترین انتخاب است؟

پاسخگویی 24 ساعته

کیفیت فراوری بالا

ضمانت بهترین قیمت

سورت بندی دقیق

بارگیری با دقت بالا

رنگ سنگ

برای انتخاب و خرید سنگ مورد نیازتان حتما به تم رنگی آن دقت کنید ،سنگ ها دنیایی از رنگ ها و طرح ها هستند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند. بعضی از سنگ ها رنگشان ثابت نیست و در مقابل نور خورشید تغییر رنگ می دهند پس بنابراین همه سنگ ها را نمیتوان در معرض نور خورشید استفاده کرد .سنگ های مرمریت و مر و لایم استون در معرض نور خورشید رنگ خود را به مرور زمان از دست خواهند داد اما سنگ های تراورتن و گرانیت در برابر نور خورشید مقاوم تر هستند.

کانی های مضر

وجود کانی های مضر مانند سولفورهای آهن و میکا از جمله عواملی هستند که در مرغوبیت سنگ تاثیر دارند . هنگام سفارش سنگ باید به این نکته توجه داشته باشید که سنگ مورد نظر شما از کدام کانی ها تشکیل شده است . سنگ هایی که حاوی کانی های مضر مانند سولفورهای آهن و میکا باشند برای ساخت نمای بیرونی ساختمان و مکان هایی که در معرض محیط های شیمیایی هستند اصلا مناسب نیستندو بهتر است که ازز آن ها استفاده نکنید زیرا مقاومت کمتری دارند .

قیمت سنگ

انتخاب سنگ باید متناسب با بودجه شما باشد .سنگ ها سورت های گوناگونی دارند و سنگ های مشابه نیز زیاد هستند که از نظر قیمت باهم متفاوت اند. بعضی ازمعادن سنگ به علت صادراتی بودنشان و تقاضای زیاد قیمت بالایی دارند اما سنگ های مشابه آنها در معادن دیگر با قیمت کمتر وجود دارد که میتوانند جایگزین این سنگ ها شوند.دلیل دیگر موثر بر روی قیمت سنگ سایز و نوع فراوری آن است به طور مثال فراوری سنگ به روش اره و اسلب از قیمت بالاتری نسبت به قله بر دارد.

بنابراین اگر برای خرید سنگ اسلب بودجه کافی ندارید میتوانید سنگ های سایز کوچکتر را جایگزین نمایید.شما می توانید سنک مد نظر خود را از هر وبسایتی که می خواهید سفارش دهید اما باید به خاطر داشته باشید که محصول خود را از ب سایت های معتبر خریداری نمایید.رضایت شما عزیزان مهم ترین اصل در کار ما می باشد.

در گروه بازرگانی زاندس با توجه به تمامی عوامل مهمی که درمورد سفارش سنگ بیان شد به شما کمک میکنیم تا بهترین انتخاب را برای پروژه ی خود داشته باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید و سفارش خرید خود را با توجه به آن چیزی که احتیاج دارید به ثبت برسانید،ما در اسرع وقت به سفارش شما عزیزان رسیدگی خواهیم کرد.کسب رضایت شما اعتبار ماست.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید :واردات سنگ

آشنایی با انواع سنگ ساختمانی

با توجه به قابلیت هایی که برای انواع سنگ های ساختمانی به کار بردیم ممکن است برای سفارش سنگ به مشکل بخورید و ندانید که کدام نوع سنگ برای شما مناسب تر است. سنگ های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد که می توان از آن ها در نمای داخلی و یا خارجی ساختمان استفاده کرد. این سنگ ها علاوه بر طبیعی بودن دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگر نیز می باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت. با معرفی انواع سنگ و سفارش سنگ با ما همراه باشید.

سنگ مرمریت:

نوعی سنگ طبیعی است که از نظر ظاهری بسیار شبیه به سنگ مرمر می باشد و بسیاری از مردم آن را با سنگ مرمر اشتباه می گیرند. مرمریت جزو سنگ های آهکی محسوب می شود و با توجه به ناخالصی هایی که دارد دارای رنگ بندی کرمی تا خاکستری می باشد. این سنگ از نظر وزنی جزو سنگ های سنگین محسوب می شود. شما عزیزا برای سفارش سنگ مرمریت می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید و پس از مشاهده انواع سنگ مرمریت، اقدام به سفارش سنگ دلخواه خود نمایید.

سنگ مرمر:

سنگ مرمر یا اونیکس جزو سنگ هایی می باشد که از دیرباز در سازه های باستانی دیده می شود و در واقع قدمت بسیار زیادی دارد. این سنگ جزو مقاوم ترین سنگ هامی باشد و در کشورهایی مانند ایتالیا و ایران به وفور یافت می شود. به جرات می توان گفت مرمر جزو سنگ هایی است که در تمامی بخش های یک ساختمان می توان از آن استفاده کرد. از سنگ مرمر برای سرویس بهداشتی، حمام، مکان های مرطوب و … استفاده می شود چرا که قدرت جذب پایینی دارد. جهت سفارش سنگ مرمر می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

سنگ تراورتن:

زمانی که بحث از سفارش سنگ نمای ساختمانی می آید حتما سنگ تراورتن اولین انتخاب است. تراورتن محبوبیت بسیار زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد و همچنین گزینه مناسبی برای کف ساختمان نیز می باشد. سنگ تراورتن در واقع جزو سنگ های آهکی متخلخل است. استفاده از تراورتن به عنوان سنگ نمای ساختمان و سنگ کف ساختمان سبب می شود تا صدا از محیط خارج نشود. همچنین در فصول سرد سال نیز هوای گرم از محیط خارج نمی شود.

همچنین این سنگ در برابر حرارت نور خورشید و یا باران مقاوم بوده و تغییر شکل و یا رنگ به مرور زمان در آن دیده نمی شود. ایران دارای معادن بیشماری از سنگ تراورتن است. همه این سنگ ها دارای ویژگی های مشابهی هستند. اما هرچه سنگ خالص تر باشد؛ تخلخل کمتری دارد. در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بسیار بیشتر از نمونه های دیگر خواهد بود. جهت سفارش سنگ تراورتن می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

سنگ گرانیت:

گرانیت از جمله شناخته شده ترین سنگ های ایرانی است که تقریباً می توان از آن در هر بخش ساختمان استفاده کرد. ایران جزو کشورهایی است که معدن این سنگ به وفور در آن یافت می شود. گرانیت ایرانی نیز جزو گرانیت های درجه یک دنیا به حساب می آید. سنگ گرانیت جزو سنگین ترین سنگ هایی است که به عنوان سنگ ساختمانی از آن استفاده می کنند. این سنگ که جزو قدیمی ترین سنگ های جهان نیز می باشد؛ در سازه های زیادی استفاده شده است.

برای استفاده در کانتر آشپزخانه و کابینت‌ ها، استفاده در سرویس های بهداشتی و استفاده به عنوان وان سنگی، استفاده در نمای بیرونی ساختمان ، سنگ کف و سنگ دیوار در بخش های داخلی بسیار مناسب است. مقاومت بالا در برابر سایش، آلودگی و عدم جذب آب و مایع سبب شده که بتوان از آن به راحتی در بخش‌ هایی مانند: راه پله‌ ها و کف ساختمان که رفت و آمد زیاد است؛ با خیال راحت استفاده کرد. جهت سفارش سنگ گرانیت می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *