بلاگ

پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری

پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری

سنگ های نما در ساختمان های شهری می توانند جلوه زیبایی به ساختمان شما دهند ما در اینجا قصد داریم تا پرطرفدارتریت سنگ های نما را معرفی نماییم تا در انتخاب سنگ نما ساختمانخود بتوانید تا راحت تر تصمیم بگیرید.

همانطور که می دانید یکی از پرطرفدار ترین نمای ساختمان های شهری، سنگ است که از نوع طبیعی آن بسیار بیشتر از بقیه آن ها استقبال شده است و سال های زیادی است که در نمای ساختمان از آن استفاده می شود. سوالی که پیش میاید، شاید این باشد که چرا نمای اکثر ساختمان ها را از سنگ استفاده میکنند؟ دلایل وجود دارد که، از جمله دلایل آن این است که سنگ دارای رنگ های شاد و متنوعی است و هیچ زمانی کهنه و قدیمی نخواهد شد، همچنین زیبایی خاصی را به ساختمان می بخشد که در ذهن افراد باقی خواهد ماند.

در گذشته نمای اکثر ساختمان ها از سیمان و آجر بوده است، این نما عیب های زیادی را دارد که از جمله این عیب ها می توان به کثیف شدن سریع سیمان و آجر  اشاره کرد. امروزه سنگ جایگزین نماهای آجر و سیمان شده و چند سالی است که مشاهده می کنید، سنگ ها با رنگ های مختلف نمای ساختمان های شهر شده اند و دیگر خبری از نماهای آجر و سیمان نیست.

در ادامه در ارتباط با سنگ نما مناسب و پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری صحبت خواهیم کرد.

 

سنگ مناسب ترین انتخاب برای نما

همانطور که می دانید از جمله جذاب ترین و شیک ترین نماها، نمای سنگ ساختمان به می باشد. نمای سنگ زیبایی بی نظیری را به نمای بیرونی ساختمان می بخشد. همچنین نمای سنگ از گذشته تا به امروز مورد توجه بسیاری از معماران و سازندگان ساختمان بوده است.
در حال حاضر برای نماهای ساختمان های شهری، از نمای سنگ بهره میبرند و لازم به ذکر است بدانید در اغلب ساختمان های مدرن، مسکونی، تجاری از سنگ استفاده می شود که برخی از آن ها از پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری شناخته شده اند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

ساختمان سازان اغلب برای طراحی نمای خارجی ساختمان ها، از سنگ های گرانیت، تراورتن و سنداستون استفاده می کنند. لازم به ذکر است که در میان سنگ های نام برده شده، سنگ تراورتن محبوبیت بیشتری برای نمای ساختمان شهری دارد.
در نمای سنگ ساختمان، ممکن است از چند سنگ متنوع استفاده شود. مهندسان و طراحان با انتخاب مناسب، سنگها را در کنار یکدیگر قرار میدهند و یک نمای جذاب برای ساختمان ایجاد می کنند.

ویژگی پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری

پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری دارای ویژگی هایی می باشند که در زیر نام برده شده است:

  • مقاومت در برابر سرما و گرما
  • گرد و غبار را جذب نمیکند
  • جنس و رنگ تنوع دارد
  • در برابر ضربه و آتش سوزی مقاوم است
  • در نصب انعطاف پذیراست
  • در تمام سطوح نصب می شود

انواع سنگ های نمای پرطرفدار شهری

امروزه اکثر افراد به نمای ساختمان اهمیت بسیاری می دهند در نتیجه این مهم است که نمای زیبایی از ساختمان خود انتخاب نمایید. سنگ نما جزئی از حساس ترین مراحل ساخت و ساز ساختمان محسوب می شود، به دلیل تنوع سنگ ها انتخاب کار بسیار سختی است و بهتر است برای انتخاب سنگ ساختمان خود از یک طراح و معمار کمک بگیرید.

در طراحی سنگ نمای ساختمان شهری، با توجه به سلیقه مخاطب، ممکن است از چند نوع سنگ استفاده شود، در این انتخاب باید دقت فراوان حاصل شود تا هماهنگی سنگ ها در کنار هم سبب شود سنگ نما شیک تر به نظر بیاید.
سنگ هایی که در نمای ساختمان شهری استفاده می شوند و نمای خارجی ساختمان را زیبا می کنند، انواع مختلفی دارند که در ادامه برای راحتی بهتر انتخاب شما آن ها را نام خواهیم برد.

 

سنگ مرمریت

اگر بخواهیم از خصوصیات سنگ مرمریت برای شما بگوییم باید گفت که سنگ مرمریت برعکس سنگ مرمر مقاومت بالایی ندارد و اصلا سنگ مناسبی برای نمای خارجی ساختمان شهری نمی باشد ولی برای نمای داخلی ساختمان انتخاب فوق العاده مناسبی می باشد و بسیار پیشنهاد می شود.

 

سنگ ارزه

نام دیگر سنگ ارزه، سنگ تیشه می باشد. استفاده از سنگ ارزه در نمای ساختمان ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به دیوارها انتخاب بسیار مناسبی می باشد. اکثرا از این سنگ در پایین دیوار استفاده می شود.

 

سنگ گیوتین

سنگ گیوتین که نام دیگر آن سنگ قیچی می باشد. این سنگ نمونه هایی از انواع سنگ دکورتیو محسوب می شود. سنگ گیوتین در طراحی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ گرانیتی

شاید تا به حال از مقاومت بالا سنگ گرانیت شنیده باشید این سنگ به داشتن مقاومت بالا معروف می باشد. به قدری استحکام بالایی دارد که میتواند وزن غیر قابل توصیفی را تحمل کند و علاوه بر آن این سنگ در برابر هوازدگی مقاوم است و می توانید آن را با ساب زدن براق نمایید. همین ویژگی ها سبب شده است تا سنگ گرانیت از پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری محسوب شود.

 

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن جز سنگ هایی است که در سال های اخیر در نماهای ساختمان ها شهری استفاده آن گسترش یافته است. این سنگ نمای بی نظیری به ساختمان شما خواهد بخشید و موجب می شود تا ساختمان شما به چشم افراد دیگر بسیار جذاب و زیبا بیاید. سنگ تراورتن هم از لحظ زیبایی و هم قیمت بهترین سنگ، برای نماهای ساختمان شهری محسبوب می شود و می توان گفت یکی از پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری می باشد.

 

سنگ چینی

یکی دیگر از گزینه ها برای استفاده برای نمای ساختمان، سنگ چینی می باشد. سنگ چینی برای نما و فضای خارجی کاملا فنی و مناسب می باشد این سنگ سنگ چینی از لحاظ جذب آب، بین دو سنگ گرانیت و تراورتن قرار دارد، یعنی نه به اندازه تراورتن جذب بالایی دارد نه به اندازه گرانیت نچسب می باشد.

 

سنگ مرمر

سنگ مرمر دارای تنوع ظاهری بالایی است و به رنگ های گوناگونی در بازار موجود است و این تنوع یکی از خصوصیات مهم این سنگ محسوب می شود. سنگ مرمر قابلیت صیقل پذیری زیادی دارد. از

گذشته تا به امروز در نمای ساختمان های شهری کاربرد زیادی داشته است. همچنین این سنگ در برابر نور خورشید، گرما، سرما و باران مقاومت دارد. اگر دنبال سنگی با قیمت مناسب برای نمای ساختمان خود هستید، این سنگ نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد، سنگ مرمر از گران ترین سنگ های طبیعی محسوب می شود.

سنگ دیوریت

سنگ دیوریت دارای مقاومت بالایی می باشد. همچنین قیمت آن نسبت به سنگ های دیگر بسیار مناسب تر است. اما لازم است بدانید که از نظر زیبایی تعریف چندانی ندارد و نمی تواند ساختمانی با زیبایی چشم گیر به شما هدیه کند. اگر دنبال سنگی با قیمت مناسب برای ساختمان خود می باشید این سنگ بسیار پیشنهاد می شود اما اگر زیبایی برای شما در اولویت است هرگز از این سنگ برای نمای ساختمان استفاده نکنید.

 

سنگ کوارتزیت

سنگ کوارتزیت، به دلیل ساختار بلوری شکلی که دارد، سنگی سخت و بادوام محسوب می شود. این نوع سنگ در برابر مواد شیمایی و هرگونه شرایط محیطی از مقاومت بالایی برخوردار است. سنگ کوارتزیت در سنگ پله و صفحات ضد آب نیز مورد مصزف قرار میگیرد.

 

سنگ بادبر

نام دیگر سنگ بادبر ، مالون می باشد، از این سنگ در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. لازم است بدانید که سنگ بادبر در طراحی نمای خارجی ساختمان های شهری، تونل سازی و… کاربرد بسیاری دارد. این سنگ از زیبایی بی نظری برخوردار می باشد و پیشنهاد می شود برای نمای ساختمان خود از این سنگ استفاده نمایید زیرا این سنگ نیز از پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری می باشد.

 

سنگ سنداستون

سنگ سنداستون از پرطرفدارترین سنگ های نما در ساختمان های شهری نمی باشد. این سنگ از استحکام بالایی برخوردار است اما لازم است بدانید که سنگ سنداستون در مناطق اسیدی مقاومتش کاهش پیدا می کند. اگر دنبال نمای سنگ مناسب برای ساختمان خود هستید، این سنگ اصلا پیشنهاد نمی شود، به این دلیل که این سنگ جذب آب مناسبی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *