landing, بلاگ

فروش تایل مرمریت

فروش تایل مرمریت

فروش تایل مرمریت به دلیل زیبایی طبیعی و فوق العاده ای که دارد و همینطور کاربرد بسیاری که در موارد تزئینی یا به عنوان کفپوش، دیوار پوش و حتی کانتر آشپزخانه پیدا کرده است بسیار زیاد شده است و به دلیل کاربرد و استفاده های آن یکی از پرطرفدارترین سنگ ها است.

مرمریت یک سنگ طبیعی است که بر اثر دگرگونی و تحت فشار قرار گرفتن لایه های بالایی سنگ آهک به وجود می آید. سنگ مرمریت نسبت به تراورتن سخت تر و ضعیف تر از گرانیت نیز میباشد و دارای ویژگی ها و سختی بسیاری نیز میباشد. یکی از ویژگی هایی که این سنگ دارد مقاومت بسیار آن در برابر اسید است که این ویژگی باعث شده است که از این سنگ در مکان هایی که احتمال استفاده از اسید هست استفاده شود.

سنگ مرمریت را برای به کارگیری در ساختمان در اندازه های تایل به کار میبرند. سنگ تایل مرمریت را برای استفاده های مختلف با ضخامت های مختلفی در حدود 2، 3، 4 سانتی متر برش داده و با سمباده های مختلف و مخصوص آنها را سیقل می دهند و آماده استفاده در بخش های مختلف ساختمان می کنند.

تایل به معنی کاشی است. سنگ های مختلف را برای استفاده در ابعاد متفاوت به شکل کاشی برش می دهند تا قابلیت حمل و نقل بهتر و نصب داشته باشد. همچنین برای به کارگیری سنگ مرمریت در ساختمان آن را به شکل تایل برش می دهند و از آن در خانه های مسکونی، ادارات، پاساژها و سازمان ها استفاده میشود. از این رو برای استفاده های متفاوت از سنگ مرمریت برش های متفاوتی از آن در اندازه های استاندارد انجام می شود.

تفاوت فروش تایل مرمریت و سنگ اسلب مرمریت

ابتدا تفاوت سنگ تایل مرمریت و سنگ اسلب مرمریت را بررسی میکنیم، سنگ اسلب را بعد از برش از سنگ کوپ میتوانیم دوباره برش داده و به ابعاد دیگری تغییر دهیم در صورتی که سنگ تایل یک سنگ سایز شده است و فرآورده نهایی فرآیند سنگ بری است. علاوه بر اختلاف اندازه در اسلب و تایل میتوان گفت در کیفیت نیز گاهی متفاوت اند. سنگ های کوپ که بزرگتر و کیفیت بالاتری دارند برای ابعاد اسلب استفاده و برش خورده می شوند. ولی ابن به این معنی نیست که سنگ های تایل از کیفیت پایینی برخوردارند.

کیفیت سنگ تایل نیز بالاست اما اگر در فروش تایل مرمریت سفارش دهنده کیفیت سنگ خاصی از سنگ تایل را مد نظر داشت می توانیم از سنگ های اسلب سنگ تایل را برش دهیم اما در این روش پرتی سنگ بری زیاد می شود و در اینصورت قیمت آن بالاتر است.

چگونگی برش سنگ برای فروش تایل مرمریت

برای برش سنگ از دستگاه ها و روش ها ی گوناگونی استفاده می شود. برش سنگ به شکل تایل از دو روش صنعتی و نیمه صنعتی انجام میشود. برای برش سنگ ها دستگاه های برش تمام خودکاری را داریم که دارای ابعاد بزرگی هستند و دستگاه های دیگر که در چهارچوب کوچک هستند که یک حالت دستگاه برش مشابه سنگ فرز روی آن قرار گرفته است.

تیغه تمامی دستگاه های برش از تیغه های الماسی است. برای برش سنگ هرچه برش تمیز تر و دقیق تر باشد ارزش سنگ بیشتر میشود. تیغ های الماسی تیغه های بسیار نازکی هستند که که برش های بسیار دقیقی را میتوانند بزنند به همین علت برای برش سنگ انتخاب مناسبی هستند.

باید ابعاد متنوعی را با وجود کاربردهای متفاوت در نظر گرفت تا مشتریان بتوانند از مرمریت استفاده کنند. از این رو برش‌های متفاوتی با اندازه‌های استاندارد انجام می‌شود و به همین شکل تایل های مرمریت را روانه بازار می‌کنند.

ابعاد و دقت برش عواملی هستند که به طور مستقیم بر کیفیت سنگ و قیمت آن در فروش تایل مرمریت تاثیر گذار است.

انواع ابعاد در فروش تایل مرمریت

ابتدا مطلب باید گفت که انواع مختلف سنگ های مرمریت دارای ابعاد مختلفی هستند. با توجه به نوع مرمریت و کاربرد باید سنگ را در ابعاد تایل مورد نظر برش بزنیم تا مورد استفاده قرار گیرد. برش تایل سنگ های مختلف مرمریت به شکل کلی از ابعاد 40 سانتی متر در 40 ساتی متر شروع میشوند.

ابعاد تایل های مرمریت به اندازه های موارد زیر است:

  • 40CM *40CM
  • 50CM*50CM
  • 60CM*60CM
  • گاهی کارخانه های تولیدی بر حسب نیاز در ابعاد 80CM*80CM نیز تایل مرمریت را تولید میکنند.

تایل های مستطیل 30CM*40CM هم موجود است که برای راه پله ها استفاده میشود.

هرچه ابعاد تایل بزرگتر باشد قیمت آن نیز افزایش میابد زیرا هرچه ابعاد تایل بزرگتر باشد برش و حمل و نقل آن سخت تر خواهد بود.

طراحان ومعماران برای زیبایی بیشتر در کفپوش یا دیوار پوش از ابعاد بزگتر تایل ها استفاده میکنند زیرا با استفاده از ابعاد بزرگ تایل ها درز های بین سنگها کاهش میابد و کفپوش یا دیوار پوش ظاهری یکدست تر و زیباتر پیدا میکند. به همین علت معماران در فضاهای لوکس و خانه های بزرگ و لوکس، لابی، برج ها، هتل ها و از این دسته فضاهای بزرگ و شیک از تایل هایی با ابعاد بزرگ استفاده می کنند. اما در هر فضایی هم نمیتوان از تایل هایی با ابعاد بزگ 80*80 یا 60*60 استفاده کنیم انتخاب ابعاد تایل بسته به نظر مهندس طراح دکوراسیون و تصمیم او با توجه به شرایط و فضا است.

 راهنما فروش

برای مشاوره در خرید و فروش سنگ ها و فروش تایل مرمریت با ما تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *