landing, بلاگ

فروش سنگ نما

فروش سنگ نما

فروش سنگ نما و استفاده از سنگ هایی که در نمای ساختمان استفاده می شود بسیار متنوع می باشد. بدیهی است که نمای بیرونی ساختمانی جزو قسمت های مهم یک ساختمان می باشد.فروش سنگ نما به شکل با کیفیت حائز اهمیت می باشد.

سنگی که در نمای ساختمانی استفاده می شود نماد کیفیت و سبک بنای ساختمان می باشد.فروش سنگ نما در هر منطقه ای مطابق با شرایط مختلف اقلیمی و آب و هوایی و ویژگی ها مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ های طبیعی از گذشته های دیرین تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است.استفاده و فروش سنگ نما امر مهمی می باشد که در هنگام ساخت یک ساختمان باید به آن توجه کرد.

نمای ساختمانی از گذشته تا به امروز

با پیشرفت و گسترده شدن علم ساختمان سازی ، به تدریج مصالحی که در اختیار مهندسین و پیمانکاران ساختمانی قرار می گرفت که سبب می شد تا آن ها به آسانی نمای بیرونی ساختمان خود را انتخاب کنند و شروع به ساخت و ساز نمایند.

در بحث فروش سنگ نما تنوع زیادی وجود دارد که همان طور که باید با توجه به شرایط ساختمانی خود آن را انتخاب نمایید. در چند سال گذشته استفاده کردن از مصالح و مواد مصنوعی نیز گسترش زیادی پیدا کرده که شامل انواع کامپوزیت ها، چوب های مصنوعی و ترموود، سنگهای اسلبکو و غیره می باشد.

فروش سنگ نما در استفاده از مصالح ترکیبی در نمای بیرونی ساختمانی نیز به علت زیبایی و کاهش هزینه های پرداختی بسیار همه گیر شده است.

فروش سنگ نما و معیار انتخاب آن

1-زیبایی سنگ نما

خرید و فروش سنگ نما باید به شکلی باشد که در هنگام خرید سنگ قادر به انتخاب گزینه های متنوع و زیبایی باشید چون در حقیقت نمای بیرونی ساختمان ها معرف جلوه بیرونی ساختمانی شما عزیزان می باشند.هرچه قدر سنگی که استفاده می کنید زیبا تر و مرغوب تر باشد در نهایت جلوه نهایی نمای ساختمانی شما بهتر خواهد شد.

2-مقاومت بالای سنگ در مقابل شرایط بد جوی

بخش بیرونی ساختمان ها در مقابل شرایط بد آب و هوایی ممکن است دچار تغییر شوند که این اتفاق در طولانی مدت اتفاق می افتد.شرایط بد آب و هوایی همچون بارش باران اسیدی ،بارش برف و تابش اشعه شدید نور خورشید سبب می شود تا سنگ ها به مرور زمان آسیب ببینند. پس در هنگام خرید و فروش سنگ نما باید به ماندگاری و مقاومت بالای آن نیز توجه فرمایید.

3- میزان چسبندگی بالای سنگ

نکته دیگری که در فروش سنگ نما وجود دارد  که باید به آن توجه کنیم آن است که هر سنگی که استفاده می کنید باید چسبندگی خوبی به سیمان داشته باشد. در حالتی که عدم چسبندگی مناسب سنگ بعد از گذشت زمان امکان سقوط سنگ را بالا می برد.

این ایراد معمولا در سنگ های گرانیتی وجود داشت که پس از مدتی شهرداری مجوز استفاده از پیچ را برای چسبیدن سنگ ها صادر کرد.

4-وزن و تراکم  پایین

هر چه سنگی که در نمای ساختمانی استفاده می شود  متراکم تر و بدون تخلخل باشد ،در نهایت سنگ سنگین تر خواهد شد که این سنگینی مانع چسبندگی کافی سنگ می شود.در فروش سنگ نما به این نکته نیز باید توجه فرمایید.

5-نظافت سنگ نما

نظافت سنگ نما با وجود آلودگی هوا موردی است که در فروش سنگ نما باید به آن توجه فرمایید. به همین علت  نظافت و تمیز کاری سنگ نما تاثیر به سزایی در جلوه آن سنگ خواهد گذشت. استفاده از سنگ هایی که سطح ساب خورده و براقی ندارند سبب جذب آلودگی و کثیف شدن سنگها می شوند.

انواع نماهای ساختمانی

در خرید و فروش سنگ نما می توانید از انواع مختلفی استفاده کنید که در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم.

1-سنگ تراورتن

شاید بتوان گفت که سنگ تراورتن بهترین انتخاب برای استفاده در نمای خارجی و نمای داخلی محسوب می شود. این سنگ به نسبت سبک می باشد و به علت خلل و فرج مناسب به راحتی به ملات ساختمانی می چسبد. علاوه بر این این سنگ در برابر نفوذ آب و سرما و گرما و نفوذ اشعه UV مقاوم است و تنوع بسیار زیادی دارد.

 

2-سنگ مرمریت

سنگ مرمریت معمولا در نمای داخلی، سنگفرش، کف و پله مورد استفاده قرار خواهد گرفت و نسبت به سنگ تراورتن چگالتر و دارای منافذ کمتری نیز دارد. سنگ مرمریت در دو مدل داخلی و بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد.

به منظور فروش سنگ نما و کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان می توانید با گروه بازرگانی زاندس تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *