بلاگ, landing

قیمت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن می تواند بر اساس موارد بسیاری همچون میزان تخلخل سنگ،نحوه برش سنگ،یکنواختی سنگ،کم بودن رگه های موجود در روی سنگ،میزان مقاومت سنگ در برابر تغییرات آب و هوایی و . . . سنجیده شود.

رونق یافتن سنگ تراورتن

تولید سنگ تراورتن در ایران قدمتی طولانی دارد و همچنین مورد استقبال تولیدکنندگان در طرح ها و رنگ های گوناگون می باشد و این استقبال روز به روز در حال افزایش است. سنگ های تراورتن متخلخل می باشند و سطح آن در برش دادن دارای سوراخ های ریز می باشد. در قدیم نیز به همین دلیل کاربرد چندانی در ساختمان سازی نداشت زیرا این سطح متخلخل باعث آسیب پذیری به سنگ در برابر شرایط بد آب و هوایی می شود.

انواع سنگ های تراورتن:

انواع سنگ های تراورتن می تواند در قیمت سنگ ترامرتن تاثیر بسزایی بگذارد زیرا هر کدام از این ها در مصارف مختلفی استفاده می شوند و میزان محبوبت متفاوتی دارند.حال قیمت برخی از این سنگ ها را در ادامه می توانید با تماس با گروه زاندس بیابید:

 • قیمت سنگ تراورتن کرم طرق
 • قیمت سنگ تراورتن کرم کاشان
 • قیمت سنگ تراورتن کرم سلماس
 • قیمت سنگ تراورتن کرم زنجان
 • قیمت سنگ تراورتن کرم تکاب
 • قیمت سنگ تراورتن کرم خلخال
 • قیمت سنگ تراورتن کرم ورتن
 • قیمت سنگ تراورتن کرم دماوند
 • قیمت سنگ تراورتن کرم رامشه
 • قیمت سنگ تراورتن کرم دامغان
 • و . . .

قیمت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن به عوامل زیادی بستگی دارد که در این جا می خواهیم بعضی از آن ها را مورد بررسی قرار دهیم:

1 – بررسی کیفیت سنگ

یکسری از مهم ترین معیار های کیفیت سنگ بررسی آنالیز آن سنگ می باشد . و هر قدر  که آنالیز سنگ تراورتن مطلوب تر نزدیک تر باشد از میزان کیفیت بالاتری برخوردار می باشد که با افزایش میزان کیفیت سنگ به نسبت قیمت آن نیز بالاتر می رود.

2 – درجه کیفی سنگ تراورتن

میزان درجه کیفی سنگ تراورتن در تعیین قیمت آن ازمیزان اهمیت بخیلی بالایی برخوردار می باشد.

3 – رنگ و طرح های متفاوت سنگ تراورتن

معمولا سنگ های تراوتن از تنوع رنگی خیلی زیادی برخوردار نیستند. اگر سنگ های تراورتن کرم و روشنتر  باشند موج های آن منظم تر می شود که این سنگ ها از میزان  محبوبیت و قیمت بالاتری برخوردار می باشد. و اگر سنگ های تراورتن رنگی تیره تر باشند و موج هایی که بر روی سطح آن می باشد منظم تر باشد.

4 – میزان تخلخل سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن معمولا دارای خلل و فرج هستند اما هر چقدر میزان  این تخلخل کمتر مشاهده شود ، سنگ تراکم کم تری خواهد داشت و قیمت آن هم به مراتب بالاتر خواهد بود.

5- قطر و ابعاد سنگ ترارورتن

معمولا استفاده از سنگ های تراورتن در نمای ساختمان و دیواره ها استفاده خواهد شد و هر چقدر ضخامت سنگ تراورتن بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. سنگ های تراورتن در ایران معمولا بصورت 40 طولی  تولید و فرآوری می شوند.

6 – سورت دقیق سنگ

سنگ های تراورتن دارای سورت های مختلفی هستند که پس از مرحله برش و ساب سورت بندی میگردد . اخیرا دستگاهی به نام دستگاه سورتینگ کار سورت بندی سنگ را انجام میدهد . هر چقدر سورت سنگ دقیق و یکدست تر باشد قیمت بالاتری دارد .

7 –  نوع فرآوری سنگ تراورتن

نوع فرآوری شده سنگ تراورتن  نقش تعیین کننده ای در قیمت سنگ تراورتن خواهد داشت . نوع رزین یا اپوکسی ، استفاده از تکنولوژی UV ، دقت در برش و گونیا بودن سنگ ، میزان ساب و پولیش سنگ ، توری پشت سنگ و نوع بسته بندی و حمل ونقل سنگ در قیمت سنگ خیلی موثر خواهد .

شما عزیزان می توانید با ما در گروه بازرگانی زاندس تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما تمامی اطلاعات لازم را در خصوص قیمت سنگ تراورتن به شما بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *