بلاگ, landing

قیمت سنگ

قیمت سنگ

قیمت سنگ

قیمت سنگ تاثیر زیادی در انتخاب نوع سنگی که می خواهید خریداری کنید دارد به همین دلیل نیز توجه کردن به بعضی از نکات مهم  مخصوصا بودجه ای که می توانید صرف کنید ، میزان قیمت سنگ، شرایط آب و هوایی منطقه،تنوع در سلیقه های متفاوت افراد و . . . قبل از اجرای یک پروژه ساختمانی از میزان  اهمیت خیلی زیادی و بالایی برخوردار است.

قیمت سنگ  در بین این موارد تاثیر بسزایی دارد و با توجه به بودجه ای که باید هزینه کند خیلی اهمیت بالایی دارد که  خریداران سنگ مانند پیمانکاران و دست اندرکاران ساخت و ساز خیلی به آن توجه می نمایند و کمک به سزایی در میزان برآورد هزینه های یک پروژه ساختمانی  را به سازندگان یک پروژه می کند و معماران  ساختمان پروژه می توانند کار را با میزان سرعت بیشتر و همچنین با کیفیت بالاتر به سرانجام برسانند.

برای میزان اهمیت قیمت سنگ باید این نکته را در نظر بگیریم که سنگ یکی از مصالح ساختمانی  است که در بیشتر پروژه های ساختمانی نقش بسیار مهمی دارد که تخمین میزان قیمت سنگ از میزان اهمیت خیلی زیادی در یک پروژه ساختمانی برخوردار است به همین دلیل متریال به دلیل نوسان قیمتی که دارد تاثیر بسیاری دارد و هزینه در نهایت بر روی هزینه نهایی تاثیر به سزایی دارد.

ممکن است برای شما سوال شود و ذهن شما عزیزان را به خود درگیر کند که چه عواملی می تواند بر روی قیمت نهایی سنگ تاثیر بگذارد؟ گروه زاندس در جهت پاسخ به این سوال شما عزیزان به  ارائه این مطلب می پردازد پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

عوامل نوسانات قیمت سنگ

قیمت سنگ می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد و به همین دلیل باید برای آگاهی از میزان قیمت سنگ باید بعضی از موارد را بدانیم که این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بررسی کیفیت و آنالیز سنگ
  مهمترین شاخص برای کیفیت سنگ را می توان بررسی میزان آنالیز فیزیکی و شیمیایی آن سنگ می باشد. و اگر میزان آنالیز سنگ به میزان مطلوب و مناسبی نزدیک شود این سنگ از میزان کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین میزان قیمت بالاتری دارد.
 • میزان درجه کیفی سنگ

می تواند خیلی بر روی قیمت سنگ اثر گذار باشد میزان درجه کیفی سنگ در تعیین قیمت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. و در بعضی            موارد می توانیم بگوییم که میزان درجه سوپر سنگ های مشابه قیمتی کمتر از درجه دو همان جنس سنگ را دارد .

 • رنگ و طرح متفاوت سنگ

هر سنگی با توجه به رنگش و تیرگی یا روشنی همان سنگ می تواند قیمتی متفاوت داشته باشد و اگر موج داشته باشد این نیز بر روی قیمت                   سنگ تاثیر گذار می باشد.

 • تخلخل سنگ ها
  سنگ های مشخصأ دارای خلل و فرج  هستند  اما به هر میزانی که این تخلخل کم شود  میزان تراکم سنگ و ساب پذیری بیشتر شود در نتیجه میزان قیمت سنگ نیز به نسبت بیشتر می شود.
 • قطر و ابعاد سنگ
  میزان قطر و ابعاد سنگی که برش می دهند دارای اهمیت خیلی  زیادی می باشد و به هر میزانی که میزان ضخامت سنگ بیشتر شود حال قیمت بالاتری دارد . معمولا سنگ ها در ایران معمولا به شکل طولی فرآوری می شود و به همین دلیل میزان برش سنگ به شکل طولی در قیمت سنگ تاثیر گذار است.
 • سورت سنگ
  سورت سنگ در قیمت سنگ تاثیر به سزایی می گذارد به همین دلیل سنگ هایی که شامل سورت های مختلف و گوناگونی می باشند که بعد از مرحله برش و ساب سورت بندی می شود. جدیدا نیز دستگاهی به اسم سورتینگ کار سورت بندی سنگ را انجام خواهد داد و هر چقدر میزان سورت سنگ دقیق تر و یکدست تر باشد باعث می شود قیمت سنگ بالا تر برود.
 • نوع فرآوری سنگ
  میزان نوع فرآوری سنگ می تواند نقش موثر تری در قیمت سنگ داشته باشند. که این موارد  نیز می تواند شامل نوع رزین یا اپوکسی ، استفاده از تکنولوژی UV ، دقت در برش و گونیا بودن سنگ ، میزان ساب و پولیش سنگ ، توری پشت سنگ و نوع بسته بندی و حمل ونقل سنگ باشد که در قیمت سنگ بسیار تاثیر گذار می باشد و خریدار باید به این مسئله بسیار توجه داشته باشد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه بازرگانی زاندس تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این خصوص کسب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *