بلاگ, landing

قیمت سنگ

قیمت سنگ

قیمت سنگ

قیمت سنگ تاثیر زیادی در انتخاب نوع سنگی که می خواهید خریداری کنید دارد به همین دلیل نیز توجه کردن به بعضی از نکات مهم  مخصوصا بودجه ای که می توانید صرف کنید ، میزان قیمت سنگ، شرایط آب و هوایی منطقه،تنوع در سلیقه های متفاوت افراد و . . . قبل از اجرای یک پروژه ساختمانی از میزان  اهمیت خیلی زیادی و بالایی برخوردار است.

قیمت سنگ در بین این موارد تاثیر بسزایی دارد و با توجه به بودجه ای که باید هزینه کند خیلی اهمیت بالایی دارد که  خریداران سنگ مانند پیمانکاران و دست اندرکاران ساخت و ساز خیلی به آن توجه می نمایند و کمک به سزایی در میزان برآورد هزینه های یک پروژه ساختمانی  را به سازندگان یک پروژه می کند و معماران  ساختمان پروژه می توانند کار را با میزان سرعت بیشتر و همچنین با کیفیت بالاتر به سرانجام برسانند.

برای میزان اهمیت قیمت سنگ باید این نکته را در نظر بگیریم که سنگ یکی از مصالح ساختمانی  است که در بیشتر پروژه های ساختمانی نقش بسیار مهمی دارد که تخمین میزان قیمت سنگ از میزان اهمیت خیلی زیادی در یک پروژه ساختمانی برخوردار است به همین دلیل متریال به دلیل نوسان قیمتی که دارد تاثیر بسیاری دارد و هزینه در نهایت بر روی هزینه نهایی تاثیر به سزایی دارد.

در بازار سنگ‌ در کشور هایی که دارای قیمت‌های مختلف می باشند،با توجه به درجه و کیفیت سنگ‌ها مشخص گردیده اند. به هر میزان که سنگ دارای سطح صیقلی و سوراخ های یکنواخت‌تری در خود باشد، کیفیت آن بهتر و در نتیجه قیمت آن بالا تر می رود.حال اگر که سطح سنگ صیقل داده شده باشد ، باید به کیفیت آن توجه بسیار ویژه ای کرد.  ایران دارای سنگ‌های تراورتن باکیفیتی می باشد که معمولا از معادن شهرهایی همانند شهر اصفهان، کاشان، آذرشهر، یزد و عباس آباد استخراج می گردد. اما در بین تراورتن‌های خارجی، ترکیه  و ایتالیاکشورهایی صاحب نام می باشند.

نکته ای وجود دارد که باید به آن نیز توجه فرمایید، نصب کردن و جای گذاری کردن سنگ های آنتیک با قیمت بسیار ارزان  نیازمند تخصص می باشد به این دلیل که در صورت نداشتن مهارت میتوانیم خسارت جبران نا پذیری را به نمای سازه  وارد کنیم  و به شکل کلی نصب با روش فیکس کردن آنها با موادی که پایه زرینی دارند تولید می گردند و به عبارتی از مجموع و ترکیب نخاله ها  و ضایعات سنگهای تزیینی تراورتن بامواد افزودنی مختصر دیگر به‌دست خواهند آمد. البته در اجرای نما با سنگ آنتیک از مواد افزودنی دیگری هم می شود استفاده کرد.

حال ممکن است برای  شما عزیزان این سوال به وجود آید و ذهن شما عزیزان را به خود درگیر نماید که چه عواملی می تواند بر روی میزان قیمت نهایی سنگ موثر باشد.گروه زاندس در جهت پاسخ به این سوال شما عزیزان به  ارائه این مطلب می پردازد پس در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل نوسانات قیمت سنگ

قیمت سنگ می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد و به همین دلیل باید برای آگاهی از میزان قیمت سنگ باید بعضی از موارد را بدانیم که این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بررسی کیفیت و آنالیز سنگ: مهم ترین شاخص برای کیفیت سنگ را می توان بررسی میزان آنالیز فیزیکی و شیمیایی آن سنگ می باشد. و اگر میزان آنالیز سنگ به میزان مطلوب و مناسبی نزدیک شود این سنگ از میزان کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین میزان قیمت بالاتری دارد.
 • میزان درجه کیفی سنگ: می تواند خیلی بر روی قیمت سنگ اثر گذار باشد میزان درجه کیفی سنگ در تعیین قیمت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. و در بعضی موارد می توانیم بگوییم که میزان درجه سوپر سنگ های مشابه قیمتی کمتر از درجه دو همان جنس سنگ را دارد .
 • رنگ و طرح متفاوت سنگ: هر سنگی با توجه به رنگش و تیرگی یا روشنی همان سنگ می تواند قیمتی متفاوت داشته باشد و اگر موج داشته باشد این نیز بر روی قیمت سنگ تاثیر گذار می باشد.
 • تخلخل سنگ ها: سنگ های مشخصأ دارای خلل و فرج  هستند  اما به هر میزانی که این تخلخل کم شود  میزان تراکم سنگ و ساب پذیری بیشتر شود در نتیجه میزان قیمت سنگ نیز به نسبت بیشتر می شود.
 • قطر و ابعاد سنگ: میزان قطر و ابعاد سنگی که برش می دهند دارای اهمیت خیلی  زیادی می باشد و به هر میزانی که میزان ضخامت سنگ بیشتر شود حال قیمت بالاتری دارد . معمولا سنگ ها در ایران معمولا به شکل طولی فرآوری می شود و به همین دلیل میزان برش سنگ به شکل طولی در قیمت سنگ تاثیر گذار است.
 • سورت سنگ: سورت سنگ در قیمت سنگ تاثیر به سزایی می گذارد به همین دلیل سنگ هایی که شامل سورت های مختلف و گوناگونی می باشند که بعد از مرحله برش و ساب سورت بندی می شود. جدیدا نیز دستگاهی به اسم سورتینگ کار سورت بندی سنگ را انجام خواهد داد و هر چقدر میزان سورت سنگ دقیق تر و یکدست تر باشد باعث می شود قیمت سنگ بالا تر برود.
 • نوع فرآوری سنگ: میزان نوع فرآوری سنگ می تواند نقش موثر تری در قیمت سنگ داشته باشند. که این موارد  نیز می تواند شامل نوع رزین یا اپوکسی، استفاده از تکنولوژی UV ، دقت در برش و گونیا بودن سنگ ، میزان ساب و پولیش سنگ ، توری پشت سنگ و نوع بسته بندی و حمل ونقل سنگ باشد که در قیمت سنگ بسیار تاثیر گذار می باشد و خریدار باید به این مسئله بسیار توجه داشته باشد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه بازرگانی زاندس تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این خصوص کسب نمایید.

چرا زاندس تایل بهترین انتخاب است؟

پاسخگویی 24 ساعته

کیفیت فراوری بالا

ضمانت بهترین قیمت

سورت بندی دقیق

بارگیری با دقت بالا

قیمت سنگ

فروش اینترنتی سنگ ساختمانی در گروه زاندس

همان طور که می دانید سایت های زیادی در خصوص فروش اینترنتی سنگ های ساختمانی فعالیت خواهند داشت و با گذاشتن مشخصات دقیق سنگ و عکس هایی با کیفیت در  زوایای مناسب انتخاب و بررسی را برای مصرف کنندگان آسان می کند. به شکل کلی تقریبا بیشتر تولید کنندگان مطرح سنگ در کل کشور ایران اقدام به ایجاد فروشگاه اینترنتی خود و سفارش آنلاین می کنند که این امر کار را هم برای فروشنده و هم برای خریدار بسیار آسان تر کرده است. مجموعه زاندس تایل در زمینه فروش و خرید سنگ آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

در سنگ هایی با سایز اسلب که معمولا ابعاد آن ها 120 در 220 می باشد به علت اینکه از میزان سنگ بیشتری در تولید آن ها استفاده شده است قیمت بالاتری نیز نسبت به سایز سنگ های طولی و یا حکمی دارند. سایر سنگ ها نیز با توجه به ابعادی که دارند قیمت های مختلفی خواهند داشت. شما عزیزان برای خرید سنگ اسلب، کوپ و تایل تمامی انواع سنگ های گرانیت، مرمریت و … می توانید به مجموعه زاندس تایل مراجعه کنید.

از جمله مراکزی که در حال حاضر سنگ های مختلف با قیمت های مناسب توزیع می کنند مجموعه زاندس تایل می باشد که می توانید تمامی محصولات این مجموعه را در فروشگاه زاندس تایل مشاهده و مورد مناسب برای خود سفارش دهید.

بخش عمده ای از هزینه ساخت و ساز  را سنگ های ساختمانی به خود اختصاص داده اند. بنابراین در شناخت سنگ و دانستن قیمت سنگ و تیهه سنگ ارزان کمک قابل توجهی به سازندگان می شود. اما همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که منظور از سنگ ارزان خرید سنگ بی کیفیت و یا نامرغوب نیست، بلکه قیمت سنگ ها در مراکز مختلف متفاوت است و انتخاب یک مرکز معتبر که دارای قیمت سنگ منصفانه می باشد مد نظر است.

قیمت سنگ و خرید سنگ ارزان

جهت مدیریت هزینه و خرید سنگ در ابتدا باید بدانیک که سنگ مورد نظر برای کجا قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و چه انتظاراتی از سنگ مورد نظر داریم. در واقع سنگ مورد نظر چه کاربری دارد؟ مسلما هرچه مزایای یک سنگ بیشتر باشد، آن سنگ قیمت بالاتری خواهد داشت و در این راستا باید به این نکته توجه کنیم تا بتوانیم با مشاهده قیمت سنگ ها مناسب ترین و بهترین انتخاب را برای خود داشته باشیم.

سنگ یکی از اصلی ترین مصالح ساختمانی است که در انتخاب نادرست آن هزینه های بسیار زیادی برای سازنده در بر دارد. بنابراین با کسب اطلاعات لازم درباره انواع سنگ و قیمت سنگ می توانید انتخاب شایسته ای را انجام دهید.

نکات مهم هنگام خرید سنگ

حتما برای خرید سنگ به مراکز مختلفی سر زده اید و می دانید که قیمت سنگ در مراکز مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما به هنگام خرید سنگ بایستی برخی مسائل را در نظر داشته باشید. از جمله این موارد می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر سنگ مورد نظر شما در معرض نور خورشید و سرما قرار بگیرد یا در فضای باز باشد، علاوه بر داشتن قیمت سنگ مناسب، باید به مقاومت آن توجه ویژه ای داشت.

وقتی سنگ در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشد می تواند مدت زیادی دوام آورد و به زودی شکسته نشود درنتیجه سرمایه گذاری شما از بین نمی رود چرا که همان طور که می دانید سنگ از مصالح بسیار گران در صنعت ساختمان سازی می باشد و بعلاوه کاربرد بسیار زیادی نیز دارد.

سنگ های ساختمانی از دل طبیعت بیرون آمده و تشکیل هرکدام از آن ها سالیان درازی طول کشیده است. بازی رنگ بر روی سنگ ها و طرح دار بودن آن ها یک امر طبیعی در بین سنگ های طبیعی ساختمانی به شمار می اید و در نتیجه باید پذیرفت که سنگ های طبیعی مانند سرامیک و یا پراکت نیستند که یکدست و یکرنگ باشند. اما از بین همین سنگ های طبیعی هرچه به سمت یکدست بودن سنگ برویم سنگ قیمت بالاتری خواهد داشت چرا که از ناخالصی آن کاسته می شود و قیمت سنگ نسبت به سایر دسته های موج دار و هاله دار افزایش خواهد یافت.

معیارهای قیمت گذاری سنگ

عوامل مختلفی می توانند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی قیمت سنگ تاثیرگذار باشند. از این گونه عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ساب سنگ
 • میزان تخلخل
 • رنگ سنگ
 • قطر و ابعاد
 • کیفیت آنالیز سنگ
 • نوع فراوری

هریک از عواملی که بیان شد می تواند به نوعی بر قیمت سنگ تاثیرگذار باشد. برای مثال سنگ هایی که رنگ سفید و روشنی دارند این روزها پرتقاضاتر از رنگ های تیره می باشند و همین موضوع باعث می شود قیمت سنگ روشن گران تر از سنگ تیره باشد. در صورتی که به دنبال سنگ های ارزان هستید می بایست به سمت رنگ های تیره تر از آن سنگ بروید. همچنین میزان تخلخل نیز می تواند از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت سنگ باشد که تاثیر بسیار زیادی دارد.

تاثیر اندازه سنگ بر قیمت سنگ

اندازه‌های سنگ ساختمانی می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر مستقیمی داشته باشد. اکثر سنگ‌هایی که استفاده بیشتری در ساختمان‌سازی دارند طبق اندازه استاندارد ایران که همان عرض ۴۰ سانتی‌متر و طول آزاد است، در بازار موجود می‌باشند. منظور از اینکه طول سنگ آزاد باشد این است که طول هر سنگ می‌تواند متغیر باشد.

به اصطلاح، زمانی که یک سنگ قدی بلند داشته باشد و از سایر سنگ‌های تکه‌تکه قدبلندتر و یکدست‌تری داشته باشد به آن سنگ شمش گفته می‌شود. درنتیجه این مورد می‌توان گفت هرچه عرض یک سنگ کمتر باشد طبیعتاً ارتفاع آن نیز کاهش‌یافته و از قیمت کمتری هم برخوردار خواهد بود. سنگ‌های ساختمانی اغلب در سایزهای اسلب، طولی، حکمی و یا نمره برش داده می‌شود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “قیمت سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *