landing

قیمت سنگ

قیمت سنگ

چرا قیمت سنگ های ساختمانی متفاوت است؟

سنگ های ساختمانی دارای انواع مختلفی هستند و هرکدام ویژگی های متفاوتی دارند و برحسب ویژگی ها ، خواص فیزیکی و شیمیایی و نوع کاربرد آنها در ساخت و ساز قیمت گذاری می شوند. در ادامه خواص انواع سنگ های ساختمانی بر اساس مواد تشکیل دهنده سنگ، شرایط محیطی آنها و نواحی که به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت و ساز کاربرد دارند، آورده شده است.

خواص سنگ چیست؟

هر سنگ با طیف گسترده ای از ترکیبات معدنی، بافت ها و ساختارهای سنگی شناخته می شود و یک ماده ی ناهمگونی است . هریک از سنگ ها و کانی ها در شرایطی شکل میگیرند و تحت آن شرایط پایدار می مانند، ولی با تغییر شرایط، سنگ‌ها نیز تغییرمی­یابند. در نتیجه، خواص فیزیکی و شیمیایی و دوام آن­ها بسیار متغیر است. برای ارزیابی و تعیین قیمت سنگ های ساختمانی آنها را در آزمایشگاه آزمایش می کنند، و همچنین در این آزمایشات معلوم می شود برای هر قسمت خاص از بنای ساختمان کدام سنگ مناسب­تر است.

مواد تشکیل دهنده سنگ :

 سنگ های آذرین ، رسوبی و دگرگونی سه نوع سنگ اصلی هستند که در طبیعت وجود دارند و هرکدام از این سنگ ها مواد معدنی متفاوتی دارند و قیمت آنها باهم متفاوت است.

سنگ‌های آذرین igneous

از انجماد ماد مذاب سنگ های آذرین تشکیل می شوند و به دو بخش سنگ های آذرین درونی و بیرونی تقسیم میشوند برخی از انها ماگما هستند که با گرمای مرکز زمین مذاب شده و با رسیدن به لایه های بالایی سرد می شوند. و برخی دیگر گدازه هایی هستند که بر اثر آتشفشان از دهانه کوه­ های آتشفشانی جاری شده و سرد می­گردند. از انواع معروف سنگ های آذرین درونی گرانیت و سنگ های آذرین بیرونی بازالت را می توان نام برد . قیمت سنگ با توجه به نوع آن فرق دارد.

سنگ­های رسوبی sedimentary

از رسوب شدن مواد مختلف در آب سنگ های رسوبی پدید می آیند که به صورت لایه لایه هستند که رنگ و جنس هر لایه میتواند با لایه های دیگر متفاوت باشد .سنگ های رسوبی چند نوع مختلف دارند ترکیبات اصلی آنها می­تواند آهن، سیلیس و یا مواد کلسیتی باشد که در قیمت سنگ تاثیر دارد. ریگ، شن و سنگ‌های آهکی و ماسه سنگ­ها از نمونه های معمول سنگ های رسوبی هستند. سنگ­های آهکی بیشتر از کربنات کلسیم (CaCO3) تشکیل شده است، در حالیکه ماسه سنگ­ها اغلب از دی اکسید سیلیکون (SiO2)، دانه های کوارتز و مواد معدنی دیگر تشکیل شده اند.

سنگ‌های دگرگونی metamorphic

سنگ های دگرگونی از انواعی هستند که با تغییر شرایط فیزیکی یعنی فشار و دما، و یا تغییرات شیمیایی، تغییر شکل داده و مجموعه‌ایی از کانی‌های متبلور سنگ‌های قبلی در اثر دگرگونی ناپدیدمی شوند و سنگ ترکیب جدیدی پیدا می­کند. این دگرگونی می­تواند روی انواع سنگ­های آذرین، رسوبی و دگرگونی به وقوع بپیوندد و قیمت سنگ را متفاوت نماید. سنگ­های مرمر و کوارتزاز انواع این گونه سنگ­ها هستند.

برای اطلاع از قیمت انواع سنگ در بازرگانی زاندس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *