بلاگ

نقش سنگ در دکوراسیون داخلی

سنگ یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی است که تاکنون وجود داشته است. از همان روزهای ابتدایی خود صنایع، شاهد اجرا در معماری و طراحی بوده است. از زمان عصر سنگ، این ماده پادشاه بوده است. و حتی اگر محبوبیت سنگ توسط مواد جدیدتر و براق‌تر تحت الشعاع قرار گیرد، این غول مادی به این زودی راه به بیرون نخواهد برد.

محبوبیت سنگ تراورتن

همانطور که در بالا ذکر شد، از زمانی که ما شروع به استفاده از مواد برای طراحی و ساخت اشیاء کردیم، از سنگ استفاده کردیم. بنابراین، شاید بتوان گفت که محبوبیت سنگ ها به عنوان مصالح ساختمانی و مصالح طراحی از آغاز خود بشریت نشات می گیرد. در قرون وسطی به عنوان یک مصالح ساختمانی معروف بود، جایی که قلعه هایی از آن ساخته می شد. مدتی پس از آن به عنوان یک ماده تزئینی محبوب باقی مانده است. هنوز هم یکی از محبوب ترین هاست.

انواع سنگ

انواع مختلفی از سنگ وجود دارد. اگر بتوانیم بگوییم سنگ های زیادی وجود دارد. هر سنگ دارای خواص و ویژگی های منحصر به فرد خود است که همه آنها را می توان در عملی بودن آن خلاصه کرد. محبوب ترین انواع سنگ هایی که برای اهداف معماری و طراحی استفاده می شوند عبارتند از:

  • گرانیت
  • سنگ مرمر
  • سنگ آهک
  • سنگ صابون
  • سنگ تراورتن
  • اونیکس
  • کوارتز
  • چینی

 

اما اینجاست که زیبایی سنگ نمایان می شود. این سادگی، صداقت است و تنوع بسیار زیاد آن جایگاه ویژه ای را در قلمرو مادی ما به آن بخشیده است. اکنون که متوجه شدیم چرا سنگ یکی از مهمترین مواد موجود در جهان است، زمان آن رسیده است که به اجرای آن بپردازیم. در حالی که ما نمی خواهیم به ساخت خانه های سنگی بپردازیم، ساخت و طراحی قطعات خانه شما از سنگ می تواند مزایای خود را داشته باشد. بسته به نوع سنگ می تواند مقرون به صرفه باشد و زیباترین طرح های دنیا را بسازد.

نوار سنگی

همه ما در آن روز از یک یا دو عدد از آن بازدید کرده ایم. در حالی که میله‌های چوبی در جامعه مدرن رایج‌ترین هستند، اما با سادگی و ظرافتی که میله‌های سنگی روی میز به ارمغان می‌آورند، نمی‌آیند. میله‌ها نیز بخش ضروری هر خانه‌ای هستند و برخی از لوازم آشپزخانه را ایجاد می‌کنند. هر آشپزخانه ای به یک فضای کاری مناسب نیاز دارد و میله ها سازش فوق العاده ای را ایجاد می کنند. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که این آشپزخانه همه کاره فقط یک هدف منحصر به فرد را انجام دهد، آیا می توانید؟

در حالی که سنگ به دلیل خواص فوق‌العاده‌اش شناخته می‌شود، از نظر چوب نیز به‌عنوان طرح بالای نوار بسیار برتر است. در حالی که چوب در معرض ترک خوردن، نگهداری ناکافی، تغییر رنگ و مسائل تمیز کردن است، سنگ اینطور نیست.

سنگ، به طور کلی، یک ماده جامد است که به راحتی تمیز می شود، نگهداری می شود و به هیچ وجه، شکل و فرم تغییر رنگ نمی دهد. اگر کمی سخت گیرید، اما همچنان می‌خواهید یک نوار سنگی زیبا در آشپزخانه خود داشته باشید، جای نگرانی نیست. سنگ مصنوعی یا فویل سنگ را می توان با قیمت بسیار پایین در فروشگاه طراحی محلی خود خریداری کرد یا از طریق وبسایت زاندس تایل سفارش داد.

تزیینات سنگی دیوار

در حالی که دیوارها از گچ یا آجر ساخته شده اند، هیچ چیز مانع از اضافه کردن کمی سنگ به این ترکیب نمی شود. بهتر است این کار را به متخصصان معماری که در حال طراحی خانه شما هستند، بسپارید، زیرا سنگ می تواند بسیار سنگین باشد و در صورت استفاده نادرست، مشکلات زیرساختی را ایجاد کند. به همین دلیل است که سنگ به عنوان نوعی تزئین دیوار کمتر مورد توجه قرار گرفته است. اما هر مشکلی راه حلی دارد و پاسخ به مسئله وزن ممکن است کمی خلاقانه تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. مردم قالب‌هایی اختراع کرده‌اند که روی سطح نازکی از بتن اعمال می‌شوند که دیوار شما را می‌پوشاند و سنگ را کاملاً تقلید می‌کند. بتن از نظر سنگ سخت است و یک مصالح دیواری عالی است. قالب گیری آن به صورت سنگ، صیقل دادن آن و رنگ آمیزی آن به گونه ای که شبیه چیز واقعی باشد، درخشش جدیدی به آن می بخشد که هیچ چیز دیگری نمی تواند به آن دست یابد. بتن همچنین بسیار ارزان است و کل فرآیند ماهیت کم‌هزینه‌ای دارد.

سنگ سنگ بنای صنعت طراحی و معماری جهانی بوده است و هیچ نشانه ای از توقف به این زودی ها نشان نمی دهد. حتی اگر سنگ چنین ماده محبوبی باشد، به نظر می رسد که مطابق با زمان است. تنها از طریق انطباق و ارزش زیبایی شناختی، زندگی جدیدی در دنیای طراحی داخلی پیدا کرده است. مدت زیادی است که انسان‌ها سنگ‌های دست‌ساز می‌سازند، و ما مشتاقیم ببینیم موفقیت بزرگ بعدی چه خواهد بود. چه کسی می داند آینده این ماده جامد چه خواهد بود.پ

برای تهیه سنگ تراورتن و یا انواع دیگر سنگ ها میتوانید همین الان با کارشناسان ما در زاندس تایل تماس بگیرید تا با ارائه اطلاعات ملک خود، و البته کاربرد مورد نیاز خود، سنگ موردد نیاز خود را با بهترین کیفیت تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *