بلاگ, landing

واردات سنگ

واردات سنگ

واردات سنگ در ایران متقاضیان زیادی دارد .ایران کشوری غنی از ذخایر معدنی می باشد و از این رو در خیلی از افراد به واردات و صادرات سنگ روی آورده اند.شما عزیزانی که در زمینه واردات سنگ تخصص و تجربه دارید حتما می دانید که این کسب و کار باید با توجه به آن چه که بازار مشتریان تقاضا دارند باشد تا بتواند نیاز مشتریان را برطرف نماید.

واردات سنگ برای تمامی سنگ های موجود می تواند انجام شود.این سنگ ها معمولا جزو سنگ های تراورتن ،مرمریت و . . . می باشند.همان طور که اشاره کرده ایم هر کدام از این سنگ ها،کاربرد های متفاوتی دارند به همین دلیل میزان محبوبیت هر کدام از این سنگ ها متفاوت می باشد.

پس کاربرد هر کدام از این سنگ ها تاثیر به سزایی در واردات سنگ در ایران و جهان دارند.

آمار ها نشان میدهد ایران پس از چین، هند و ایتالیا چهارمین تولید کننده سنگ ساختمانی در دنیا می باشد. ذخایر سنگ های ساختمانی جهان به 15 میلیارد تن می رسد که در بین آنها سنگ های ایران از نظر تنوع رنگ و کیفیت با داشتن 7/ 4 میلیون تن ذخیره جایگاه اول جهان را دارد. این ذخایر شامل گرانیت ها ، مرمریت ها ، تراورتن ها و مرمرهاست. ایران با داشتن معادن زیاد سنگ در انواع مختلف اما به دلیل اینکه تمام سنگ های دنیا را ندارد به سنگ کشورهای دیگر نیز نیاز پیدا می کند. بنابراین در کنار صادرات سنگ ، واردات سنگ نیز به ایران انجام می پذیرد.

کشورهای وارد کننده سنگ از ایران :

به دلیل تنوع رنگ و کیفت بسیار بالای سنگ های ایران کشورهای زیادی تمایل به واردات سنگ های ایران به کشور خود را دارند. در این بین چین در رتبه اول در سال 96، صادرات در حجمی به ارزش 170 میلیون دلار بوده است که 49.85 درصد از کل صادرات سنگ كشور را شامل می­شود و از این حیث، چین در رتبه نخستین جایگاه از نظر واردات سنگ ایران قرار می­گیرد.

در رتبه دوم عراق با 73 میلیون دلار واردات قرار دارد و ترکیه با 17 میلیون دلار رتبه سوم را به خود اختصاص داده است . کشورهای هند و ترکمنستان هم با اختصاص 11 میلیون دلار برای هر کدام، دیگر واردکنندگان اصلی سنگ از ایران می­باشند. دیگر کشورها هم مجموعاً وراداتی به اندازه 59 میلیون دلار داشته­اند که چیزی حدود 18% از مجموع کل صادرات سنگ ایران را شامل می­شود.

کشورهای صادرکننده سنگ به ایران :

ایران با داشتن معادن زیاد سنگ در انواع مختلف اما به دلیل اینکه تمام سنگ های دنیا را ندارد به سنگ کشورهای دیگر نیز نیاز پیدا می کند. بنابراین در کنار صادرات سنگ ، واردات سنگ نیز به ایران انجام می پذیرد. در سال های گذشته عمده واردات سنگ به ایران از کشورهای افغانستان ، چین و ترکیه بود که در بین این سه کشور ، حجم سنگ های ترخیص شده افغانستان نسبت به  دو کشور دیگر بیشتر بود.

 

کل سنگ وارداتی در سال ۹۶، ۲۶ میلیون دلار ارزش بوده که در مقابل ۳۵۰ میلیون دلار صادرات سنگ، عدد قابل توجهی نیست.از این رو می توانید فرق بین واردات و  صادرات سنگ را متوجه شوید.

 

 گروه بازرگانی زاندس با داشتن سی سال تلاش و فعالیت در حوزه سنگ تا به امروز توانسته است در زمینه های خرید ، فروش ، تولید ، تامین ، پخش ، توزیع ، عرضه ، تجارت ، ترخیص کالا ، صادرات و واردات فعالیت های موفقیت امیزی داشته باشد.

مجموعه بازرگانی زاندس می تواند به شما عزیزان در این خصوص شماوره دهد تا اطلاعات لازم را کسب نمایید.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در زاندس تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما اطلاعاتی که می خواهید را در اختیار شما قرار دهند و شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *