بلاگ

کاربرد سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان

کاربرد سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان

کاربرد سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان می تواند بسیار متنوع باشد که در این مطلب در ارتباط با آن بیشتر توضیح خواهیم داد. استفاده از سنگ های اسلب همانطور که می دانید در نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار رایج می باشد. با توجه به اینکه سنگ ها از متریال طبیعی و مقاوم به شمار می آیند استفاده از آن ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان زیبایی خاصی را می تواند به ساختمان ببخشد.

در این مطلب به انواع کاربرد سنگ اسلب می پردازیم و با توجه به این موضوع که سنگ اسلب دارای طرح ها و رنگ و انواع مختلفی می تواند باشد از آن در قسمت های مختلف ساختمان می توان استفاده کرد که در ادامه در ارتباط با آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

ابعاد سنگ اسلب

سنگ اسلب از گروه سنگ هایی با ابعاد بزرگ محسوب می شود و به همین منظور سنگ هایی در ابعاد مشخص را اسلب می گویند این ابعاد به طور معمول 220*120 سانت می باشد. سنگ ها پس از اینکه از معدن استخراج می شوند برای اینکه قابل استفاده شوند به کارخانه های سنگبری برده شده و سپس در آنجا به ابعاد و اندازه های متنوع برش خورد و فراوری می شوند و به این ترتیب قابل استفاده خواهند شد. سنگ اسلب به دلیل اندازه استاندارد و مناسبی که برای استفاده در ساختمان ها دارد یکی از سنگ های صادراتی می باشد به همین دلیل تولید و ارائه سنگ اسلب از اهمیت بالایی برخوردار است.

سنگ اسلب باید باکیفیت و عالی باشد همچنین دارای ضخامت دقیق و اندازه مناسب باشد و علاوه بر آن شفافیت آن نیز بسیار مهم می باشد و موردی که به آن بسیار باید توجه داشت این است که برش سنگ اسلب باید بسیار دقیق و یکنواخت انجام شود در اینصورت با رعایت این موارد این سنگ دارای کیفیت عالیبوده و برای صادرات به سایر کشورها مناسب می باشد.

کاربرد سنگ اسلب

کاربرد سنگ اسلب می تواند بسیار زیاد باشد، یکی از این کاربرد ها استفاده از آن برای تزئین دیوار می باشد و مهمترین کاربرد آن که معمولا در این زمینه از سنگ اسلب استفاده می کنند، استفاده از آن به عنوان سنگ کف ساختمان می باشد.

از این ابعاد سنگ به دلیل مناسب بودن اندازه آن در لابی هتل ها، دیوارهای سالن، سالن های کنفرانس و سایر مکان ها نیز استفاده می شود. این ابعاد از مزیتی که دارد این است که طرح و رنگ سنگ را به خوبی نمایان می کند.

ضخامت استاندارد سنگ اسلب 2 سانتی متر می باشد اما در ضخامت های دیگر نیز می توان آن را تولید و عرضه کرد. در نتیجه، برای سنجش سنگ اسلب با کیفیت علاوه بر ابعاد آن، ضخامت آن را نیز در نظر داشته باشید.

مزایای سنگ اسلب

همانطور که در بالا اشاره شد، سنگ در ابعاد اسلب زیبایی منحصر به فردی دارد زیرا با وجود ابعاد مناسب آن طرح سنگ به خوبی نمایان خواهد شد و در کنار ویژگی های دیگر آن، باعث شده است که افراد از این سنگ در مکان های مختلف و یا حتی قسمت های مختلف منزلشان استفاده کنند و لازم به ذکر است که استفاده از سنگ های اسلب در مکان های بزرگ مانند هتل ها و لابی ساختمان ها به دلیل نمای بسیار خوبی که به محیط می دهد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

مزایا و ویژگی های سنگ اسلب که باعث استفاده رایج و محبوبیت این سنگ شده است، عبارتند از:

زیبایی

یکی از بارزترین ویژگی های سنگ های اسلب زیبایی آن ها می باشد. طرح ها و بافت های طبیعی سنگ به صورت یکپارچه و سطح براق و شفاف جلوه بسیار زیبایی را خلق خواهد کرد و با ابعاد اسلب نیز زیبایی سنگ ها بیشتر نمایان خواهد شد به همین سبب کاربرد سنگ اسلب نیز بسیار بالا می باشد.

و بیشترین زیبایی را در ابعاد اسلب، سنگ های مرمر دارا می باشند زیرا با عبور دادن نور از بافت خود این زیبایی را دوچندان به نمایش خواهند گذاشت.

تنوع بالای طرح و رنگ

سنگ های اسلب از سنگ های طبیعی می باشند و در آن ها از رنگ های مصنوعی استفاده نمی شود که این خود می تواند یکی از دلایل محبوبیت کاربرد سنگ اسلب باشد.

نگهداری و مراقبت آسان

با توجه به اینکه سنگ اسلب از سنگ های طبیعی می باشد، در نتیجه برای نگهداری و مراقبت از این سنگ معمولا هیچگونه شرایط خاصی نیاز نمی باشد اما برای مراقبت بیشتر و استفاده از کاربرد سنگ اسلب در انواع سنگ ها بهتر است مزایا و معایب آن سنگ را به دقت مطالعه نمایید.

نداشتن محدودیت در استفاده

ویژگی های مختلف و مزایای این سنگ باعث شده است که از آن در قسمت های مختلف منازل، شرکت ها و اداره ها استفاده شود. علاوه بر آن، داشتن تنوع رنگ و طرح سنگ های اسلب موجب شده است که به سادگی با دکوراسیون های مختلف تطابق و هماهنگی بر قرار شود.

استحکام و مقاومت

سنگ اسلب به دلیل یکپارچه بودن وداشتن ابعاد و ضخامت بیشتر، از سنگ های تایل و طولی، مقاومت و استحکام بالاتری دارد. در نتیجه می توان گفت که این سنگ مقاومت بالاتری نسبت به ابعاد دیگر دارد و کاربد سنگ اسلب در برابر هر گونه فشار و یا تغییرات آب و هوایی بیشتر از دیگر ابعاد سنگ می باشد.

کاربرد سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان

از رایج ترین و محبوب ترین کاربردهای سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان، استفاده از آن در آشپزخانه و حمام است. در حال حاضر، افراد زیادی به داشتن یک زندگی همگام با طبیعت در عین حال مدرن بودن، تمایل دارند. استفاده از سنگ اسلب به دلیل طبیعی بودن آن باعث شده است افراد به این تمایلشان دست پیدا کنند.

کاربرد سنگ اسلب در آشپزخانه

سنگ های اسلب بهتر است در نقاط مرکزی مورد استفاده قرار گیرند مکان هایی که کمترین دید را داشته اما در عین حال براق بودن و زرق و برق خاصی را به منزل می بخشد. سنگ های اسلبی که با رنگ سفید تولید می شوند دقیقا همانند تکه های بزرگ برف و یا یخ می باشند و معمولا درون آنها رگه هایی مشاهده خواهد که به زیبایی آنها می افزاید و این زیبایی در ابعاد اسلب بیشتر نمایان خواهد شد به همین سبب کاربرد سنگ اسلب از دیگر ابعاد بیشتر می باشد.

این ویژگی ها در سنگ اسلب موجب شده است که به زیبایی بصری طراحی نمای داخلی ساختمان افزوده شود بع همین سبب از آن برای استفاده در نمای داخلی ساختمان ها استقبال بسیاری می شود.

کاربرد سنگ اسلب در آشپزخانه های منازل برای ساخت کانتر آشپزخانه، سنگ اپن، رویه کابینت، جزیره آشپزخانه و یا حتی به عنوان جایگزینی برای کاشی پشت گاز می باشد. استفاده از سنگ اسلب در این قسمت های آشپزخانه در زیبایی و مدرن بودن خانه تاثیر بسیاری دارد.

استفاده از سنگ اسلب در حمام

سنگ اسلب می تواند در سطح گسترده ای برای طراحی کف، دیوار حمام و سرویس بهداشتی به کار برده شود. اما در این موضوع باید به ویژگی های سنگ انتخابی بسیار توجه شود که مناسب مکان های مرطوب می باشد یا خیر.

کاربرد سنگ اسلب در کفپوش خانه

مهمترین کاربرد سنگ اسلب استفاده آن به عنوان کفپوش ساختمان می باشد

زیبایی، براق بودن و شفافیت سنگ اسلب در کنار ویژگی ها و مزایای آن باعث شده است بسیاری از افراد از این سنگ برای پوشش کف قسمت های مختلف منزل مانند سالن و پذیرایی، استفاده کنند.