landing, بلاگ

گرانترین سنگ ها ساختمانی

گرانترین سنگ ها ساختمانی

گرانترین سنگ ها ساختمانی یا به زبان امروزی سنگ ها لاکچری را در این مطلب معرفی خواهیم کرد و مصرف آن ها را برای هر مکان خواهیم گفت.

در این مقاله سعی داریم تا لاکچری ترین و گران ترین سنگ های ساختمانی از گوهر سنگ عقیق گرفته تا مرمر و تراونیکس و تراورتن و مرمریت، برای مصارف و کاربرد های مختلف را به تفکیک معرفی و بیان کنیم.

در یک ساختمان قسمت های مختلفی وجود دارد که در آن از سنگ استفاده می شود که برخی علاقمند به استفاده از گرانترین سنگ ها ساختمانی برای ساختمان و منزل خود می باشند و ما در ادامه گرانترین سنگ ها ساختمانی را برای استفاده در قسمت های مختلف ساختمان معرفی خواهیم کرد تا انتخاب راحت تری را داشته باشید.

قسمت های مختلف ساختمان که در آن ها می توان از گرانترین سنگ های ساختمانی استفاده کرد را نام برده ایم:

 • سنگ لاکچری نما
 • سنگ لاکچری کف
 • سنگ لاکچری دیوار
 • سنگ لاکچری پله
 • سنگ لاکچری در مصنوعات سنگی

در ادامه در ارتباط با هر کدام از موارد بالا به مختصر توضیح خواهیم داد.

گرانترین سنگ ها ساختمانی نما

همانطور که میدا نید اولین چیزی که از یک ساختمان در ابتدا به چشم می آید نمای ساختمان است. در نتیجه نمای ساختمان، یکی از اجزای بسیار با اهمیت ساختمان می باشد که در انتخاب سنگ برای آن باید بسیار دقت کنیم. بنابراین ، معماران و طراحان بر این تلاشند تا به بهترین و زیباترین حالت ممکن نمای ساختمان را طراحی و اجرا نمایند.

البته این موضوع را در نظر داشته باشید که این موضوع درست است که گرانترین سنگ ها ساختمان می توانند جلوه زیبایی به ساختمان دهند اما این به آن معنی نیست که سنگ های ارزان قیمت زیبایی وجود ندارد، بلکه شما می توانید گاهی با کمترین هزینه سنگ نما زیبا مورد نظر خود را تهیه کرده و استفاده کنید.

یک ویژگی که به زیبایی سنگ می تواند بیافزایدو یا زیبایی سنگ را بیشتر نمایان کند ابعاد سنگ می باشد. سنگ هر چه درابعاد بزرگتری مورد استفاده قرار گیرد زیبایی سنگ را بیشتر به نمایش می گذارد در نتیجه در ساختمان ها بیشتر از سنگ اسلب استفاده می شود.

قیمت سنگ نما با توجه به نوع سنگ، رنگ سنگ و عوامل دیگر متغییر می باشد. از گران ترین سنگ های ساختمانی و بسیار زیبا در سنگ نما می توان به سنگ های زیر اشاره کرد:

 • تراورتن سوپر عباس آباد
 • آتشکوه

این سنگ ها با رنگ های روشن نزدیک به سفید با کمترین میزان بازی رنگ، دارای طرفداران بسیاری می باشند و همینطور این مدل سنگ ها که نام برده شدند دارای کیفیت عالی و  زیبایی و دوام بسیاری هستند به همین سبب با این ویژگی ها نمای ساختمان را تضمین خواهند کرد.

گرانترین سنگ ها ساختمانی کف

بعد از نمای ساختمان، کفپوش و جنس آن از مهمترین اجزای ساختمان می باشد زیرا پس از وارد شدن به ساختمان اولین چیزی که به چشم می آید سنگ های کف ساختمان می باشد و تاثیر بسزایی در کلیت دکوراسیون داخلی – خارجی و معماری دارد در نتیجه هنگام انتخاب هر کدام از سنگ ها ابتدا باید به مکان و شرایط استفاده از ان سنگ به خوبی دقت کنید.

سنگ های کف در هر شرایط و برای هر کاربری متفاوت استفاده کاملا متفاوتی دارد و همینطور در مورد گرانترین سنگ های ساختمانی مربوط به سنگ کف فضای داخلی میتوان به ترتیب از سنگ های زیر استفاده نمود:

 • اسلب های سنگ مرمر
 • انواع معرق ها در اندازه های بزرگ
 • اسلب های چینی بوک مچ
 • تایل های سوپر دهبید در ابعاد بالا

گرانترین سنگ ها ساختمانی دیوار

دیوار های فضای بیرونی و داخلی یکی دیگر از اجزای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی و محوطه سازی می باشند که می توانند تاثیر بالایی بر زیبایی ساختمان بگذارند.

در مورد گران ترین و لاکچری ترین سنگ دیوار فضای های داخلی میتوان از سنگ های زیر استفاده کرد:

انواع اسلب های عقیق در درجه اول و سپس مرمر و تراونیکس به صورت بوک مچ و فور مچ

با بکار بردن پنل های ال ای دی در پشت سنگ های عقیق و مرمر، میتوان نمای بسیار زیبایی از رد شدن نور در بافت سنگ پدید آورد که این امر در ساختمان های شیک مرسوم می باشد و از گرانترین دیزاین ها محسوب می شد زیرا در آن از گرانترین سنگ ها ساختمانی استفاده می شود.

لازم به ذکر است که قیمت گوهر سنگ عقیق حدود ۴۰ تا ۸۰ برابر سنگ های مرمر برای اندازه های بزرگ می باشد.

گرانترین سنگ ها ساختمانی مناسب پله

پله ها در ساختمان به دلیل اختلاف سطح و بالا آمدگی یکی دیگر از قسمت های مهم در ساختمان ها می باشند، مخصوصا در بناهای دوبلکس باید دقت بیشتری در انتخاب سنگ پله داشته باشید.

از زیبا ترین انواع پله میتوان عریض ترین آنها را نام برد که با ابزار های دوبل و ترکیبی نمای بسیار زیبایی را تشکیل می دهند. جنس سنگ این نوع پله ها میتواند در گرانترین سنگ ها ساختمان، مرمر – مرمریت دهبید و یا تراونیکس باشد.

گرانترین سنگ ها ساختمانی و لاکچری در مصنوعات سنگی

مصنوعات سنگی خود دارای انواع مختلفی می باشند. از کوچک ترین جزء مانند جاشمعی – ساعت سنگی – تابلو سنگ – گوی ها و گلدان گرفته تا روشویی – آبنما – مجسمه – ابزار سنگی – پایه آیفون و میز و ….

در تمامی مصنوعات بیان شده بالا، ساختن آنها با سنگ های گران قیمت مانند عقیق در درجه اول و در درجات بعد مرمر و یا شمش های سنگ های مرمریت و تراورتن می تواند زیباترین و گران قیمت ترین مصنوعات پدید آورد.

به عنوان مثال مصنوعات بیان شده اگر با سنگ عقیق ساخته شوند قیمتی معادل با ده ها برابر سنگ مرمر خواهند داشت. زیرا باید به این موضوع توجه داشت که سنگ عقیق یک سنگ نیست بلکه یک گوهر سنگ می باشد و همچنین در هیچ جای دنیا نمیتوان عقیق را در اندازه های بزرگ طبیعی یافت.

در درجه بعد نکته ای را که باید در نظر داشته باشید این است که مصنوعات ذکر شده اگر با سنگ مرمر ساخته شوند قیمتی معادل ۳ تا ۴ برابر سنگ های تراورتن یا مرمریت خواهند داشت. نکته قابل توجه این است که سنگ عقیق و مرمر هر دو شاری جریان نور می باشند و به واسطه کریستال های شفاف بلوری، نور را از خود عبور خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *